У Полтаві відкрили запис на позачергову вакцинацію для учасників бойових
дій, депутатів, чиновників, громадських діячів та інших осіб, які займаються публічною
діяльністю.
Сьогодні на сайті Полтавської ОДА розмістили форму онлайн-запису на вакцинацію громадських діячів залишковими дозами Covishield. Відповідно до наказу МОЗ від 11 березня, вакцинами від яких відмовилися пацієнти, або виявлені протипоказання, позачергово щеплять громадських діячів. Такими особами згідно із наказом МОЗ є:
Список громадських діячів, які можуть бути вакциновані від COVID-19, сформують регіональні департаменти охорони здоров’я (ДОЗ) та прес-служби облдержадміністрацій.
— Є медики, які самі відмовилися, або заплановане щеплення, а немає медичних працівників — хтось захворів, хтось поїхав на виклик. Або у когось протипоказання вакцини виявили. Щоби не утилізувати флакони із вакциною, рекомендують пріоритетні групи залучати до такої роботи. Даних кількості невикористаних вакцин немає. Наприклад, планували щепити 50 осіб, а прийшло 48. Дві дози залишаються. Ця кількість постійно змінюється. На сьогодні на залишки записалися 12 осіб, — розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
За програмою залишкового вакцинування, сьогодні щепився і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Якщо ви належите до однієї із перелічених груп, можете зареєструватися на вакцинацію за цим посиланням і вас можуть щепити поза чергою.
Нагадаємо, що 23 лютого Полтавська область отримала 19300 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) індійського виробника для вакцинації від COVID-19. Всього записалося на вакцинацію по програмі Дія понад 5 тисяч осіб. На сьогоднішній ранок вакцинувалося 2472 особи. По Полтавській області працює 9 бригад медичних, які щеплюють людей.
Довідково. Загалом же, за даними Кабміну та МОЗу, вакцинацію в Україні проводитимуть у 5 етапів. Перші дози отримають 375 тисяч медиків та інших працівників стаціонарів, де лікують хворих на COVID-19. Також будуть вакциновані мешканці інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів, учасники ООС на Сході України. Цей етап триватиме з лютого по квітень 2021 року.
На другому етапі планують щепити 2,5 мільйони українців: літніх людей від 80 років, медичних працівників та персонал, працівників соціальної сфери, зокрема — соцпрацівників. Він триватиме до червня цього року.
Під третій етап вакцинації підпадатимуть люди від 65 до 79 років, вчителі та інші працівники сфери освіти, а також працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції, військовослужбовці ЗСУ тощо. Їм робитимуть щеплення з червня по серпень і загалом планують охопити понад 7 мільйонів українців.
Четвертий етап охопить літніх людей від 60 до 64 років і дорослих, віком до 59 років, які мають супутні захворювання, працівників місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів та засуджених чи взятих під варту, а також громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. З серпня до листопада планують щепити 11 млн таких українців.
Останній п’ятий етап передбачає вакцинування близько 13 мільйонів решти дорослих. Якщо кількість вакцин, завезених в Україну збільшиться, цей етап може відбутися в один час із попередніми.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»