У Полтаві замовили капремонт будівлі басейну «Спартак» за 8 млн грн — роботи мають закінчити восени 2021-го
Управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір на капремонт будівлі басейну «Спартак», що на майдані Незалежності, 24а. Роботи виконуватиме ТОВ «Технобуд-Україна» — за 7,9 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.
Нагадаємо, цю будівлю з 2009 року орендувало ТОВ «Спортивний клуб «Спартак», юридичним власником якого є Костянтин Копотун. За 10 років стан басейну став аварійним і міська рада вирішила розірвати договір оренди — щоб відремонтувати майно громади та задовольнити потік охочих займатись плаванням. Таке рішення було ухвалене рік тому.
Вже у квітні управління капбудівництва замовило проект капремонту «нежитлової будівлі Палацу спорту на майдані Незалежності, 24а» — за 398 тис. грн. Виконувати його взялося ТОВ «Група компаній Стандарт Проект», а експертизу проводило ДП «Спеціалізована державна експертна організація — Центральна служба Української державної будівельної експертизи».
За місяць після цього УКБ оголосило тендер і на сам капремонт. На конкурс заявилися три компанії з наступними пропозиціями:
Торгуватися жоден з них не став, але найдешевшу пропозицію «Марк Строй» тендерний комітет відхилив. Підставою стало те, що виплата по банківській гарантії цієї компанії проводиться упродовж 5 днів, а не «негайно». Компанія подала скаргу до Антимонопольного комітету, але той її не задовольнив.
У результаті, 21 вересня договір уклали із ТОВ «Технобуд-Україна». За його умовами, підрядник має виконати капремонт до кінця вересня 2021 року. Передбачено, що половину суми — 4,5 млн грн він може отримати цього року, а решту — наступного.
За цей час «Технобуд-Україна» має провести майже повний демонтаж: ґанку, стін, покрівлі, вимощення, системи опалення, вікон та дверей, а також улаштувати їх заново. Передбачено також облаштування фасадів, водостічної системи, відновлення внутрішніх укосів, виконання дренажної системи, проведення електромережі та освітлення, улаштування блискавозахисту тощо.
Після закінчення робіт підрядник повинен надати 10-річну гарантію.
Як бачимо, цей підряд передбачає лише «фасадний» ремонт — без урахування басейну та решти приміщень. Їх відновлюватимуть вже в рамках інших замовлень.
Так, у червні УКБ окремо замовило розробку техніко-економічного обґрунтування проекту реконструкції будівлі «Спартака» — за 50 тис. грн. Договір підписали із ТОВ «НДПВІ «Полтавагропроект».
Пізніше ці обґрунтування пройшли експертизу і був замовлений сам проект реконструкції. Хоча його вартість і склала 1,3 млн грн, УКБ обійшлося без тендера й уклало договір із «Полтавагропроектом». Аргументували це необхідністю захисту прав інтелектуальної власності.
Іншими словами — УКБ замовило окремо невелику частину проекту, вартість якої вклалася у «допоріг», щоби потім мати можливість не проводити конкурс і зекономити час та віддати великий контракт тому самому розробнику.
Якщо підсумовувати, то загалом місто уклало договорів на проектування капремонту басейну «Спартак» майже 2 млн грн. У скільки обійдуться усі будівельні роботи в басейні «Спартак», поки говорити важко.
Нагадаємо, серпні Департамент освіти і науки, молоді та спорту Полтавської ОДА уклав договір на першу частину проект будівництва нового Палацу спорту у майбутньому мікрорайоні Лазурний вартістю 650 тис. грн. Вартість будівництва нового об’єкту наразі оцінюється у 280 млн грн.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»