Авторизация

Вісті з Полтави - Як дерибанщики та рвачі рвуться до влади у Терешківській ОТГ


Вісті з Полтави - Як дерибанщики та рвачі рвуться до влади у Терешківській ОТГ

За два роки головування Лідії Лепейко продали Терешківська ОТГ втратила землі на 1 млн доларів

Останніми роками в українському суспільстві визріла потреба в нових обличчях у владі. Це призвело до повного перезавантаження центральної влади. Тепер на черзі — органи місцевого самоврядування.


«Старі» корупціонери намагаються за будь-яку ціну залишитися на посадах, щоб і надалі паразитувати на бюджетних коштах і земельному свавіллі. Для цього вони безсоромно використовують підкуп і брудні технології, аби не допустити до влади порядних і чесних людей.



Не стала виключенням і Терешківська ОТГ, до якої цьогоріч рішенням Кабміну приєднали Заворсклянську. Остання була визнана неспроможною — за показниками 2019 року вона стала найбіднішою ОТГ Полтавщини. До речі, і Терешківська ОТГ виявилася далеко не такою успішною, як прогнозували експерти під час її утворення 2018-го.



Чому так сталося та що чекає цих двох громад після об’єднання?



Терешківська ОТГ



2015 року після багаторічного керування голова Терешківської сільради Лідія Лепейко вирішила піти на пенсію. На зміну прийшла її підлегла — землевпорядниця Наталія Туркеніч.



Лепейко запам’яталася місцевим найперше земельними «схемами». За часів її головування розпродані майже всі вільні ділянки, зокрема в лісі біля Копилів, прибережній зоні Ворскли тощо.



Із 7 вересня 2011 року по 11 липня 2012-го таким чином у приватні руки відійшли землі громади на суму понад мільйон доларів (згідно з обмінним курсом тих років)!



Після такої «діяльності» Лепейко вільних ділянок залишилося небагато. Особливого зиску Туркеніч від посади не отримала. 2018 року, коли шляхом об’єднання Терешківської та Микільської сільрад утворилася Терешківська ОТГ, знову з’явилася можливість «поторгувати» землями громади.



На перших місцевих виборах у запеклій боротьбі зійшлися Лепейко й Туркеніч. До речі, останню підтримав колишній голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Його згодом звинуватили в хабарництві й корупції та звільнили з посади.



Проте Туркеніч керувала громадою недовго — улітку 2019 року депутати Терешківської ОТГ більшістю голосів зняли її з посади за численні порушення та свавілля.




Туркенич відсудила у Терешківської ОТГ 250 тис. грн за той час, поки не працювала

Та Головко не залишив свою протеже в біді — завдяки його підтримці Туркеніч знову повернулася на посаду (її поновили рішенням Харківського апеляційного суду), аби остаточно добити громаду. До того ж Туркеніч через «чесний» суд удалося відсудити в Терешківської громади 250 тис. грн моральної шкоди. Це ціна її «страждань» без посади, а, можливо, і компенсація втрачених корупційних прибутків.



2020 року дерибанники землі знову беруть участь у виборах. Цього разу до них приєднався ще один «успішний господарник» — В’ячеслав Сологор із ліквідованої Заворсклянської ОТГ.




В’ячеслав Сологор та Лідія Лепейко який їхав, таку й стрів

Заворсклянська ОТГ



Заворсклянську ОТГ створили трохи раніше Терешківської — наприкінці 2017 року. Тоді керівник Полтавської ОДА Валерій Головко, розуміючи, що територіально-адміністративний устрій країни змінюватиметься, почав лобіювати створення ОТГ у Полтавському районі, які б керувалися підконтрольними йому людьми.



За підтримки Головка ініціатором створення Заворсклянської ОТГ став тодішній багаторічний «господар» Заворсклянської сільради В’ячеслав Сологор. До наявної сільради приєднали село Писарівку з сусіднього Новосанжарського району.



Малонаселена громада від початку не могла бути успішною. Але вона мала багато землі, на яку поклали око посадовці й агробарони. Після створення ОТГ державні землі мали перейти в розпорядження громади. Аби дерибанити землі, головою ОТГ повинен був стати підконтрольний Головку й неодноразово помічений у корупційних схемах Сологор.



Подальший розвиток подій показав, що він успішно впорався з задачею. Очільник Заворсклянської ОТГ категорично відмовляв мешканцям громади у виділенні ділянок. Він заявляв людям, що то земля не для них, а для великих підприємств. Це провокувало постійні конфлікти між ним і місцевими жителями. Доходило навіть до погроз і фізичних нападів на фермерів, які вимагали прозорих і законних правил у земельних рішеннях. Щодо цього поліція відкрила кримінальну справу.



Підсумок керування виявився невтішним. 2019 року Заворсклянська ОТГ визнана найбіднішою громадою Полтавщини. Уже 2020-го Кабмін ліквідував її як неспроможну, приєднавши до Терешківської ОТГ.



Невтішні результати «господарювання» Сологора не засмутили. Він вирішив тепер «ощасливити» собою Терешківську громаду. Оскільки колишній патрон Головко втратив посаду та свій вплив, Сологор знайшов інший «дах». Йдеться про особу скандально відомої депутатки Полтавської облради та керівниці найбільшої агрофірми в Полтавському районі Ірини Степаненко.




Обламавши зуби об Коломацьку ОТГ, Степаненко звернула увагу на Терешки, які тепер значно обросли землями

Степаненко й Івін



Агропідприємство Ірини Степаненко базується в Новоселівській ОТГ. Її апетити тільки зростають, і вона потребує нових земель.



Шляхом підкупу та політичних інтриг Степаненко намагалася приєднати до Новоселівки якомога більше навколишніх сільрад. Проте зустріла опір мешканців. Обламавши зуби об Коломацьку ОТГ, Степаненко звернула увагу на Терешки, які тепер значно обросли землями. Ставку вона зробила на вже досвідчених схемщиків — Сологора та Лепейко. До них також долучився заступник сільського голови Дмитро Івін. Останній свого часу опинився в Терешківській ОТГ як «наглядач» від Головка. Людина з Ковалівки, яка не мала жодного стосунку до громади, несподівано для місцевих жителів обійняла посаду заступника голови ОТГ. Зараз він позиціонує себе як нове обличчя в політиці. Проте навряд чи хтось повірить у те, що протягом двох років на посаді Івін не знав про «справи» Туркеніч і не брав участь у дерибані бюджету.




Дмитро Івін працює заступником голови Терешківської ОТГ, але будинок собі збудував у Ковалівці

Зараз люди, які роками обкрадали власні громади й довели їх до зубожіння, за гроші Ірини Степаненко знову прагнуть прийти до влади. А виборцям час запитати в Сологора, Лепейко, Туркеніч та Івіна: що заважало їм раніше виконувати свої обіцянки та забезпечувати процвітання ввірених ОТГ?


Михайло ДРАБІНЬКО

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка