Полтавська блогерка Анна Корнієнко балотуватиметься в депутати міської ради від партії ВО «Батьківщина». Вона поділилася своїми думками та найближчими планами.
Журналіст: Як довго обдумували, з ким радилися перед прийняттям рішення балотуватися в депутати міськради?
Анна Корнієнко: Я радилася зі своїм чоловіком. Ми майже 10 років разом, у нас двоє чудових діток. Мені важлива його думка та підтримка.
Чесно кажучи, це не було для мене важким рішенням. Я швидко побачила картинку на багато ходів уперед і вирішила, що діяти потрібно тут і зараз. Чоловік підтримав мене. Ті, хто мене знають близько, розуміють, що я криголам і вічний двигун. Якщо я щось поставила собі за мету, одразу починаю працювати в її напрямку.
Журналіст: Часто кандидатам закидають, що вони йдуть до влади, аби нажитися, чи для якоїсь іншої вигоди. Щоб ви відповіли на такий закид?⠀ ⠀
Анна Корнієнко: Для мене це новий етап у житті. Кожній людині властиво розвиватися та самовдосконалюватися. Для мене дуже важлива потреба в самореалізації. Я зрозуміла, що хочу допомагати людям і бути корисною своєму місту. Якщо хочу щось змінити на краще, маю діяти.
У мене всі потреби вже закриті: моя робота та сфера діяльності повністю мене задовольняють. Нині, на новому етапі свого життя, відчуваю, що можу ще більше, але мені потрібен інструмент для цього!
Журналіст: У соціальній мережі ви маєте аудиторію понад 270 тисяч українців. Скільки з них полтавців?
Анна Корнієнко: Мене знають, і це важливо. Я людина публічна, активна та самореалізована. Якщо у 100 людей з мого міста запитати, чи знають вони Анну Корнієнко, то 70 із них скажуть — так. Але питайте тих, хто моя цільова аудиторія, адже я працюю у своєму сегменті.
Журналіст: У вас є досвід громадської діяльності? Можливо, уже були якісь соціально важливі проєкти у вашому блозі?
Анна Корнієнко: Так, подібний досвід у мене є. Наприклад, проєкт «Створена надихати» з Наталією Латиш. У його межах я зробила серію безкоштовних курсів по СММ і рекламі в соціальних мережах. Мета проєкту — допомогти жінкам реалізувати себе та дати старт втіленню їхніх ідей. Це потрібно, щоб вони могли легко й ефективно просувати свій бізнес і заробляти на цьому гроші.
Також було багато проєктів зі збору коштів для хворих дітей. Вважаю, що медійна людина має своїм прикладом і діями спонукати інших теж допомогати.
Протягом року активно діяв «Жіночий клуб», де проводилися фітнес-тренування, бесіди з психологом і дієтологом, тематичні зустрічі з вузькими спеціалістами.
Журналіст: Ви маєте власну стратегію депутатської діяльності чи підете загальнопартійним вектором? Які цілі ставите перед собою на депутатську каденцію?
Анна Корнієнко: Коли я була одна, то завдяки своїй публічності та блогу як інструменту розв’язувала маленькі проблеми. Зараз я буду з сильною партією, і це мій тил. Також мені важливо шукати точки перетину з іншими партіями та депутатами, адже вважаю, що в усіх має бути одна мета — покращення життя полтавців.
Нині деякі представники влади більше грають у політику, ніж працюють: презентації їх досягнень ми так і не побачили. Я вже працю над розв’язанням проблем людей, які звернулися до мене.
Для мене було важливо обрати партію, яка не конфліктує з іншими. Дякую полтавській «Батьківщині» за вихованість. Вирішуйте, хто вам потрібен: скандалісти чи ті, хто дійсно працюють!
Журналіст: Ви вже почали активну діяльність, запустили проєкт #дій_локально. Що вдалося зробити та яка його чекає доля, якщо ви не пройдете в міськраду?
Анна Корнієнко: По-перше, мою активність підтримала сама Юлія Володимирівна Тимошенко. Буквально позавчора я мала можливість взяти в неї інтерв’ю та записати поради!
По-друге, мені вірять полтавці. Жителі міста через мій блог в інстаграмі надсилають свої звернення. Тепер я не тільки їх відчуваю, але й розумію, скільки у них побутових проблем, з якими важко справитися наодинці.
Ви пам’ятаєте, що мені вдалося поставити нові вікна в під’їзді будинку, де я колись жила. Потім розв’язала питання з вивезенням великогабаритного сміття. Удалося привести до ладу майданчик для сміттєвих баків. КАТП довгий час ігнорували ці питання, на жаль. Тепер уздовж алеї на Мотелі за моєї ініціативи з’явилися нові смітники.
За допомогою свого блогу я можу розв’язувати проблеми точково, бо знаю про конкретні ситуації. А в міській раді вже вирішуватиму більш глобальні проблеми. Якщо потрібно, застосую свою публічну силу та силу блогу.
Журналіст: Як вважаєте, полтавці вас підтримають щодо ремонту дахів у комунальних будинках?
Анна Корнієнко: Звісно, адже це всім болить! Я спілкуюся з людьми 24/7 у своєму блозі. Мешканці цих багатоповерхівок дуже чекають допомоги міста. Самотужки зібрати значну суму, яка потрібна на ремонт старого понівеченого даху, у них немає можливості. Зазвичай у будинках, яким понад 35 років, живуть пенсіонери, тому це нереально. Було б справедливо спочатку відремонтувати комунальні будинки, а потім передавати їх ОСББ.
Я вірю, що нові депутати поважають літніх людей, які найчастіше живуть у таких будинках. Сподіваюся, що вони поставляться до цього питання з розумінням і прагненням допомогти та підтримають нашу партію «Батьківщина» щодо виділення коштів із міського бюджету на ремонт.
Журналіст: Яким саме чином ви маєте намір ремонтувати комунальні будинки? Чи є вже у вас план?
Анна Корнієнко: Із 2003 року в Цивільному кодексі України є стаття 382 про те, що всі власники квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Із 2003 року міські ради виділяли та продовжують виділяти кошти для підтримки житлового фонду всупереч кодексу. І за цей час жоден правоохоронний орган не завів жодної справи на міськраду, тому що розуміють: у будинках живуть люди, і забезпечення їхнього комфортного проживання є найголовнішим завданням місцевих органів влади. Коли було бажання, механізми знаходилися завжди.
У 2018 році виділено на ремонт 30 мільйонів гривень. У 2019-му 20 мільйонів гривень забрали й залишили тільки 10 мільйонів на ремонт не комунальних будинків, а ОСББ. На комунальні грошей не залишили. Але лежать нереалізовані проєкти, кошти на які витратили.
Я отримала документи від активістів, які говорять, що у 2017-2018 роках виділялися гроші з міського бюджету на встановлення вікон у під’їздах багатоквартирних будинків. Тобто влада пообіцяла конкретним людям і не зробила. Мешканці говорять, що й самі б ще п’ять років тому поставили ці вікна й окупили їх за рахунок економії тепла, а тепер сидять, чекають. І бабусь з цих будинків не переконаєш здати гроші на вікна — вони сподіваються на владу свого міста, тому що їх все життя вчили вірити державі.
Крім того, можна розробити механізм адресної фінансової допомоги на ремонти будинків членів кооперативів та ОСББ через програму «Турбота». Вона прописана в програмі нашого лідера «Батьківщини» Андрія Всеволодовича Матковського. Тим паче в його команди є великий досвід за часів його мерства.
Щоб робити гарні справи, мають бути запал і бажання, але у багатьох з чинної влади їх немає.
Ось зараз обробляють під’їзди від COVID-19. Для цього знайшлись юридичні механізми та фінанси, а все тому, що є бажання. У кого є бажання — той знаходить можливості, а в кого немає — причини.
Я налаштована працювати!!!
Марія КОЗУБ