Уже майже рік Щербанівська сільська рада судиться з Товариством сприяння обороні України. На балансі останнього знаходиться мотобольна арена в Розсошенцях, що належить до об’єднаної громади. За призначенням ділянка давно не використовується, тоді як у Щербанівській ОТГ прагнуть відродити мотобольний клуб «Вимпел» і відновити давно занедбане мотобольне поле.
Про звитяги полтавського мотобольного клубу «Вимпел» добре пам’ятають уболівальники зі стажем. Команда змагалася в 24 чемпіонатах СРСР, починаючи з далекого 1966 року. В активі клубу — одне чемпіонство, одне срібло та сім бронзових медалей, а також один Кубок СРСР.
Нещодавно в Щербанівській ОТГ заговорили про амбітні цілі: відродити мотобольний клуб і «реанімувати» мотобольну арену, що розташована в Розсошенцях (належать до об’єднаної громади).
— Є небайдужі меценати, готові вкладати кошти у відродження мотобольної команди «Вимпел», яка грала би там, де і за часів СРСР: на мотобольному полі в Розсошенцях. Щербанівська сільрада на одній із сесій ухвалила рішення щодо передачі поля у комунальну власність. Після того ми офіційно звернулися до Товариства сприяння обороні України, на балансі якого зараз знаходиться мотобольна арена, — говорить голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.
Та у ТСОУ, розповідає чоловік, добровільно повернути ділянку у комунальну власність Щербанівської сільради не захотіли. І це попри те, що колишня мотобольна арена понад 10 років не використовується за цільовим призначенням. Там, говорить голова Щербанівської об’єднаної громади, порізаний навіс, знищені трибуни, а саме поле заростає бур’янами. Ба більше, один із забудовників, за словами Ігоря Процика, планував звести там багатоповерхівку всупереч законодавству, адже земельна ділянка офіційно належить Щербанівській сільській раді.
— Ми боремося за те, щоб мотобольний стадіон у Розсошенцях використовувався за цільовим призначенням — для занять спортом і проведення змагань. А через те, що у ТСОУ не реагували на наші листи, прокуратура від імені Щербанівської сільської ради подала позов до Товариства щодо повернення ділянки у власність громади, — веде далі Ігор Процик.
У жовтні 2019-го було перше засідання в Господарському суді Полтавської області. Тяганина триває вже майже рік. На чергове засідання, що мало відбутися 29 вересня, представник відповідача не з’явився, пославшись на захворювання. Наступне засідання призначене на 12 листопада цього року.
— Моя принципова позиція — спортивні споруди мають належати громаді, щоб люди займалися там спортом; діти не хворіли, а мали доступ до активного дозвілля, — запевняє голова Щербанівської об’єднаної громади. — Навіть якщо Господарський суд не стане на бік нашої сільради, ми подамо апеляцію, дійдемо хоч до Верховного Суду. Народне має належати народу, і аж ніяк інакше.
Олексій ДМИТРЕНКО