Олександр Шамота почав роздавати екосумки. Таким чином очільник міста хоче зменшити використання пластику в місті. Про це він повідомив на своєму телеграм каналі. Секретар міської ради ще минулого року почав працювати над забороною використання пластику в місті. Наразі в міській раді готують проект відповідного регуляторного акту. Якщо його затвердять, виробництво, продаж і використання одноразового пластику можуть заборонити. Під заборону попадуть і пластикові квіти, які використовують на кладовища. Вони є одним із найбільших джерел забруднення. На другому місці пакети і пластикова тара.
Один пластиковий пакет розкладається у природі понад 20 років, а пластикова пляшка — пів тисячі. Пластик настільки міцно увійшов у наше життя, що багато хто не уявляє свій звичайний день без пластикових виробів. І часто використовує його на автоматі, навіть не задумуючись над шкідливістю цього сміття.
Взяти хоча б мем про пакет з пакетами...
У Полтаві про відходи говорять давно. Спочатку запустили екобус для збору небезпечних відходів. Заговорили про будівництво сміттєпереробного заводу і сортувальної лінії. Наразі Олександр Шамота веде консультації з зарубіжними партнерами та експертами, щоб пришвидшити цей процес. Каже, занепокоєний ситуацією з пластиком у світі та в Полтаві зокрема. Тому системно працює з екоактивістами і громадськими організаціями, щоб підвищити енергоефективність комунальних установ, та нарешті вирішити більшість екологічних проблем. Минулого року долучився і до Маршу за екологію.
«Пластикова пляма у світовому океані вже більша за площею, ніж Франція, а нам і досі сунуть в магазині десятки кульочків і пакетиків під кожен окремий товар. Мовчу вже про одноразовий пластик і квіти на кладовищах. Чомусь мало хто думає про те, що навряд чи наше покоління доживе до того часу, коли можна буде купити квиток в марсіанську колонію.
Ми вже почали працювати з екоактивістами минулого року і зараз намагаємось всі рішення в місті приймати виходячи і з екологічної доцільності та безпеки. Але допоки немає державного регулювання проблеми, змінити загальний підхід до цієї проблеми досить важко. Тому вирішив боротись із пластиком старим добрим методом. Запропонувати альтернативу.
Всі, хто приходитимуть на наші зустрічі, отримуватимуть зручні і вмісткі екосумки. Її можна прати і прослужить вона не один рік, а це значить, що на якихось кількасот тонн пластику на смітних стане менше.
Всім — торба. І все буде Полтава! )))», - написав у себе у фейсбуці керівник міста.
Він також зауважив, що хоча на державному рівні немає врегулювання даної проблеми, кожен самостійно може залучитись до спасіння Землі. Якщо і коли кожен громадянин Полтави відмовиться або хоча б зменшить використання пластику в повсякденному житті — зможемо зменшити викидання та забруднення середовища пластиком на кількасот тонн.
Пресслужба Соціал-демократичної партії (СДП)