— Ви керівник великого підприємства. Як минає Ваш звичайний день?
— Я встаю близько 5-ї ранку, точніше о 4:45. Виходжу на пробіжку з однодумцями. Після цього повертаюся додому, йду будити родину. Уже о 8:00 я на робочому місці. До 17:00 працюю на підприємстві, потім вечірнє тренування, час для родини та сон.
— Ви багато пишете про біг на власній фейсбук-сторінці. Це спосіб життя, чи захоплення?
— Можу сказати, що біг змінив моє життя. Я почав займатися бігом близько 5 років тому. Найголовніше — це боротьба із собою і перемога над собою. За цей час я позбавився понад 50 кг зайвої ваги. Торік виконав Iron Man (класичний Iron Man містить заплив на 3,86 км, велосипедний заїзд довжиною 180 км та марафонський забіг 42 км — ред.). Це зобразилося на всіх аспектах мого життя. Я маю на увазі зовнішній вигляд, самопочуття, внутрішню гармонію, сім’ю, кар’єру та інше. Змінив себе і тепер намагаюся змінювати світ довкола себе.
— Очевидно, що маєте думки щодо розвитку Полтави.
— Якщо говорити про розвиток, то одразу варто відзначити, що потрібен системний підхід. Варто не латати дороги й прикрашати парки під вибори, а системно працювати над рівнем якості життя для містян. Якщо у нас будуть гарні парки, а з кранів тече іржава вода і каналізація в аварійному стані, то нормальну якість життя ми не отримаємо.
— Що потрібно зробити в першу чергу?
— У першу чергу — об’єднати однодумців гарною, благородною та амбіційною ідеєю. З того часу як ми заснували клуб NewRunСlub, нам вдалося залучити до бігу" сотні полтавців. Тут зможе діяти схожий принцип.
Ключова ідея нашої команди — вивести Полтаву до п’ятірки кращих міст України за якістю життя та комфорту. Це більш ніж реально. Моє особисте бажання — зробити центр Полтави європейським. Мені вдалося подивитися як має бути у різних містах, коли брав участь у марафонах.
Щоб зробити центр Полтави дійсно європейським потрібно небагато — зупинити безконтрольну забудову, зберегти архітектурну спадщину, відновити занедбані об’єкти, та наповнити все життям. Центр має належати полтавцям, а не забудовникам, рекламникам чи владі.
— Якою ви бачите Полтаву через десять років за позитивним сценарієм розвитку?
— Родзинкою Полтави має бути її зелень та екологічність. Навіть зараз у місті немає об’єктів, що шкодили б навколишньому середовищу. Полтава стане ідеальним центром зеленого туризму, адже й область наша, за виключенням Кременчука та Горішніх Плавнів, зелена й екологічна. У нас є достатньо атракцій, гарна кухня, інфраструктура.
Якщо вдасться залучити сюди представників «грошовитих» галузей, Полтава може перетворитися на осередок фрилансерів. Це місто ідеальне, аби тут жити й виховувати дітей. Спокійний ритм, гарна екологія, достатня кількість атракцій уже робить Полтаву привабливою, бо про неї склалося уявлення як про екологічно чисте місто. До того ж вона компактна, зручна, приємна для роботи й відпочинку.
Було би ідеально впорядкувати район Центрального ринку, де збереглася старовинна архітектура: від вулиці Шевченка до Героїв-Чорнобильців (Чапаєва). Створити там пішохідну зону, очистити будівлі від зовнішньої реклами й відремонтувати фасади, а замість нагромадження торгівельних точок на вулиці, відкрити торгові ряди магазинів. Привести до цивілізованого вигляду, що вже не раз безрезультатно намагалися зробити. Архітектурний дрес-код міста — безперечно.
— Чому Ви вирішили балотуватися?
— Бо у мене є бачення того, що потрібно робити і я відчуваю, що маю сили. Я маю дружину, доньку та двох синів, хочу, щоб ми жили в Полтаві й пишалися нею. Мій девіз — живи сьогодні. Можеш щось змінити — роби це зараз.
Ілона ДОЛЖКО