Кандидат у міські голови обурився радянською символікою на
п’ятиповерхівці в центрі міста. Йому відповіли, що невід’ємні елементи
декору не підпадають під закон про декомунізацію
Андрій Карпов (псевдо Полтава) після оголошення про наміри обратися міським головою Полтави від партії «Європейська Солідарність» згадав про декомунізацію.
Так, днями на своїй сторінці у Facebook він виклав фото будинку на вул. Соборності, 51 (поблизу з перехрестям з вул. Сінною), на яких балкони прикрашені ліпниною із серпом та молотом.
— Декомунізація в Полтаві? Не чули, — прокоментував Андрій Карпов.
Повідомлення викликало багато коментарів полтавців, а також репостів, під якими також точилися дискусії. Хтось говорив, що Полтава взагалі «ватне місто», а інші обурювалися такою ініціативою, адже «знищувати — не будувати».
На тлі ідеологічних та чисто емоційних суперечок фаховий коментар надала Ірина Особік, заступник директора Департаменту — начальник управління містобудування та архітектури, МіА Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської облдержадміністрації:
— Декомунізація, відповідно до ЗУ «Про декомунізацію» стосується всіх символів тоталітарного режиму, за виключенням випадків, коли це є невід’ємним елементом декору, передбаченим автором об’єкту. Тобто, в даному конкретному випадку саме цей декор не підпадає під дію зазначеного закону.
Нагадаємо, у травні 2016 року у Полтаві визначили об’єкти, які підлягають декомунізації: це меморіальні дошки та інша символіка. Щодо гербів СРСР, то під демонтаж потрапили наступні об’єкти:
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»