Полтава знову опустилася в обласному рейтингу ЗНО — її випускників обійшли однолітки з Лубен та Горішніх Плавнів
Продовжуємо цикл матеріалів про результати ЗНО 2020 року. У попередній публікації ми з’ясували, що у рейтингу областей України Полтавщина закріпила торішні результати і вдруге посіла шосте місце. Найкращими ж знову стали Київська та Львівська області.
Сьогодні надаємо рейтинг районів і міст обласного значення Полтавської області за результатами ЗНО-2020. Цей матеріал допоможе проаналізувати рівень підготовки дітей у містах та районах і виявити ті, які потребують більшої уваги. Оновлений Департамент освіти і науки Полтавської ОДА може використати дані цього та попередніх років, аби виявити «слабкі» райони та зробити висновки щодо першопричин та системності поганих результатів, а також спадів у результатах.
Для визначення найкращих шкіл ми проаналізували результати тестів ЗНО-2020, вирахувавши середній бал району або міста на основі результатів тестів кожного випускника 2020 року, зареєстрованого у районі (місті), який складав 1 або кілька предметів з переліку:
Під час складення рейтингу у загальний залік ми внесли не тільки успішно складені, але й «провалені» тести. Найвище у рейтингу знаходяться області з кращим середнім балом ЗНО та меншою кількістю випускників, які провалили хоча б один з тестів.
Цього року Полтаву знову спіткала невдача. Після торішньої верхівки рейтингу випускники «спустили» обласний центр на рівень 2018 року — тобто на третю сходинку. Тоді найкращий результат показав Миргород, а друге місце посіли Лубни.
Тепер же лубенці зайняли першу сходинку, а на другій опинилися абітурієнти з Горішніх Плавнів. Миргород же, після торішнього «падіння» на 9-те місце піднявся до сьомого. Також другий рік поспіль до ТОП-5 потрапив Гадяч, який все одно втратив дві позиції. Замикає п’ятірку лідерів Оржицький район, який «перестрибнув» шість сходинок і показав найкращий результат серед районів.
Серед цьогорічних «лузерів» Козельщинський район, який був унизу рейтингу і минулого року, а також Миргородський — який «здав» 9 позицій. Найбільший відсоток учнів, які не склали хоча б один тест з обраних був зафіксований у Чорнухинському районі, а найменший — в Оржицькому районі.
Загалом на Полтавщині тести складали 6 тисяч 953 випускники. Це на півтисячі більше, ніж у 2019 році. З них 1 тисяча 21 не посилили хоча б 1 предмет (14,7%). Найбільші складнощі виникли у полтавців з історією України і, традиційно — з німецькою мовою. Тестування з цих предметів не змогли скласти 10,3% та 12% випускників відповідно.
Аналізуючи результати рейтингів за кілька років, можна зробити висновок про постійних лідерів Полтавщини. Це Полтава, Кременчук, Лубни та Горішні Плавні. А от серед аутсайдерів з року в рік опиняються Чорнухинський і Козельщинський райони. Та, для справедливості, варто відзначити, що вони удвічі зменшили рівень «нездач» і трохи підвищили бали за тести. Припускаємо, що обласний департамент освіти або районні управління уже звернули увагу на прогалини і почали докладати зусиль до виправлення ситуації.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»