Міська влада та партнери з ПРОМІС готові продовжити процес створення бренду Полтави, але після відмови переможця потрібно провести консультації та обрати оптимальний сценарій
Полтавське креативне агентство R9 відмовилось від перемоги у конкурсі на створення бренду Полтави, тому, відповідно, не буде брати участь у створенні готового продукту. Про це креативщики повідомили на своїй сторінці у Facebook:
— Минулого тижня нашу команду оголосили переможцями конкурсу між претендентами на створення дизайну бренду міста. Насправді, несподівано для нас, але, оговтавшись, ми цьому навіть зраділи. Нашою ідеєю було провести хакатон, змінити підхід — об’єднати ініціативних, позитивно налаштованих, креативних, небайдужих до майбутнього міста, в якому ми живемо тут з Вами.
Бо ідея спільного хакатону з об’єднання представників креативних індустрій навколо спільного брендбуку для рідного міста з’явилась раніше, аніж конкурс. І тут така можливість — то чому б ні?
Але через можливу недокомунікацію між ймовірними учасниками, чи з інших важливих причин, провести «брендмаратон» таким, яким він має бути — малоймовірно, зараз. Підтвердженням цього бачимо позиції й відгуки, фейсбук читають усі.
Головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку в проекті «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС Ігор Лепьошкін так відреагував на це повідомлення:
— Проект ПРОМІС знаходиться поза політикою і готовий надалі підтримувати розвиток громади міста Полтави. Ми не відмовляємося від намірів надати фінансову й експертну підтримку місту щодо розробки й просування власного бренду. Також ми готові розглянути й підтримати пропозицію щодо створення кросс-команди для роботи над візуалізацією бренду Полтави.
Чекаємо на пропозиції щодо участі в такій команді зі створення бренду Полтави від усіх зацікавлених у її розвитку. Сподіваюсь, що створення такої команди можливе, а полтавські фахівці з маркетингу й брендингу зможуть відкинути професійну й політичну заангажованість і долучитись до розробки бренду Полтави, який вкрай потрібен вашій громаді.
Заступник міського голови Тетяна Юрченко повідомила «Полтавщині», що повідомлення переможців, напевно, з’явилося після хейту на їх адресу у соцмережах:
— Ми хотіли, щоб влада, бізнес, науковці, громадські організації об’єднались і дали результат. Не заради тільки грошей, а заради міста. Для цього ми завжди намагались бути прозорими, відкритими, комунікативними. Я бачила думки, що цей проект якось пов’язаний з політикою і якось не так прописані умови. Але умови прописую не я, а інвестор — ПРОМІС. Це їх гроші, а тому — і умови та терміни. Такі умови були і для інших міст, з якими працював ПРОМІС і тільки у Полтаві ми отримали таку ситуацію. Поки що процес на паузі. Потрібно провести консультації.
Нагадаємо, 7 вересня, учасник конкурсу Георгій Єрьомін, арт-директор PR-агентства Yoda Consult, повідомив, що умови конкурси наштовхують на 3 пояснення: 1) замовник не розуміє нюансів створення бренду (звідси стислі терміни і невелика оплата); 2) влада готує бренд до виборів, щоб сказати, дивіться, усі тільки говорили, а ми зробили; 3) замовник вже має переможця, тому все інше — це просто для прикриття.
10 вересня в ході конкурсу серед 5-ти пропозицій переможцем обрали місцеву креативну студію R9. Протягом місяця вони мали удосконалити свою роботу.
Після перемоги переможці попросили відгукнутися спеціалістів — дизайнерів, шрифтовиків, копірайтерів, краєзнавців, маркетологів — щоб завершити роботу.:
— Ми всіх зберемо на два дні і гуртом бахнемо класний дизайн бренд. Щоб і красиво, і корисно і аж гордість брала.
Але згодом, як бачимо, переможці чи не знайшли згаданих спеціалістів, чи не змогли захистити свій варіант від критики.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»