Протестувальник з Нових Санжар отримав 5 років умовно за кидання каміння у поліцейських, серед яких був майбутній заручник «полтавського терориста» Шиян
Новосанжарський районний суд Полтавської області виніс вирок Віталію Семироду, який був одним з тих, хто кидав каміння у поліцейських під час протестів щодо обсервації евакуйованих з Китаю громадян. 31 серпня суддя Тетяна Стрельченко призначила йому 5 років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.
Нагадаємо, 19 лютого 2020 року у Нових Санжарах розпочалися масові протести, які тривали майже добу. Місцеві мешканці виступили проти розміщення у місцевому санаторії евакуйованих людей з китайської провінції Ухань. Віталій Семирод був серед протестувальників, які не просто перекривали дорогу та жбурляли каміння в автобуси, а й протистояли поліції.
Так, 20 лютого, близько 19:40, Семирод, разом з іншими людьми, почав кидати каміння, цеглу та інші предмети у правоохоронців та автобуси. Зокрема, о 19:47, шматок керамічної плитки полетів у перший автобус, який привіз евакуйованих з Китаю людей. Ця плитка зрикошетила та влучила в обличчя поліцейському. У результаті той отримав забійно-різані рани обличчя, забій м`яких тканин обличчя та закриту черепно-мозкову травму.
Цим поліцейським був тодішній начальник Управління карного розшуку ГУНП в Полтавській області, полковник Віталій Шиян. За 4 місяці після цього він же зголосився сісти в автомобіль з «полтавським терористом» Романом Скрипником замість свого підлеглого, ставши його заручником. У вересні Шиян планує піти з лав поліції за вислугою років.
Окрім нього, того дня постраждали ще четверо призначенців батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава»: командир роти № 2, інспектор та двоє поліцейських роти № 1.
Віталія Семирода затримали вже за 4 дні після події. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 294 ККУ (Організація масових заворушень, що супроводжувалися погромами, опором представникам влади із застосуванням предметів, які використовувалися як зброя, а також активна участь у масових заворушеннях). У чоловіка провели обшуки та вилучили одяг, у якому він був на мітингу, та частину техніки. У якості запобіжного заходу Семироду призначили нічний домашній арешт. Виходити з помешкання з 22:00 до 07:00 йому було заборонено під час усього розслідування та судових розглядів.
Уже за місяць, 27 березня, Віталій Семирод уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. 31 серпня документ затвердила суддя Тетяна Стрельченко. Вона визнала чоловіка винним в участі у масових заворушеннях та призначила 5 років ув’язнення. Оскільки Семирод визнав провину і його перебування на свободі не шкодитиме інтересам суспільства, суддя звільнила його від відбування цього покарання, призначивши 1 рік іспитового терміну.
Додамо, що окрім нього, вирок мають отримати ще двоє учасників протесту — Михайло Галака та Костянтин Бігдан. Вони також жбурляли каміння в автобуси та правоохоронців. Судові розгляди за їхнім обвинуваченням поки тривають.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»