Авторизация

Вісті з Полтави - Яку ренту отримали бюджети Полтавщини за перше півріччя 2020 року?

Цього року обласний і місцеві бюджети недоотримали значну суму коштів. Виною всьому є економічна криза, викликана тривалим карантином через пандемію коронавірусу. З метою запобігання глибших наслідків кризи важливо підтримувати вітчизняний газовидобуток.



Вісті з Полтави - Яку ренту отримали бюджети Полтавщини за перше півріччя 2020 року?


Нафтогазова галузь є ключовою галуззю в регіональній економіці Полтавського краю. Вона приносить величезні прибутки в місцеві бюджети, за які потім розвиваються всі громади області.



У цьому році рента, яку сплачують підприємства за користування державними надрами, дещо зменшилася. За даними на перше півріччя 2020 року, Полтавська область отримала 73 млн 405 тис. грн ренти, з яких за газ — 61 млн 404 тис. грн. Водночас за весь 2019 рік область отримала майже 273 млн грн ренти. Можна зробити висновок, що у 2020 році місцеві бюджети отримають майже вдвічі менше ренти за минулорічні показники.



Серед районів «рекордсменами» по отриманій ренті є: Лохвицький — 8,3 млн грн, Гадяцький — 7,2 млн грн, Карлівський — 7,2 млн грн, Миргородський — 4,2 млн грн, Машівський — 4 млн грн, Шишацький — 4 млн грн, Котелевський — 3,4 млн грн і Полтавський — 2,7 млн грн.



Серед обласних об’єднаних територіальних громад найбільшими отримувачами ренти є: Сенчанська — 14,9 млн грн, Коломацька — 8,2 млн грн, Мачухівська — 2,8 млн грн, Ланнівська — 2,5 млн грн, Великобудищанська — 2,4 млн грн, Опішнянська — 2,3 млн грн, Лохвицька — 1,5 млн грн.



Головна причина зменшення сум рентних платежів до бюджету — економічна криза, що розпочалася у світі та Україні через загальнодержавний карантин, введений у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Унаслідок цього видобуток «блакитного палива» зменшився, тому й коштів до бюджету стало потрапляти менше.



Аби надходження рентних платежів до обласного та місцевих бюджетів зросли, необхідно збільшувати видобуток газу хоча б до докарантинних обсягів. Це неможливе без держпідтримки галузі.



Першочергові кроки — знизити фіскальний тиск на інвесторів і створити умови для інвестиційних проєктів. Зокрема, шляхом стимулювання: збереження стабільного фіскального оподаткування та стимулюючої ренти для буріння нафтогазових свердловин, кроки щодо продовження видобутку з нових розконсервованих нафтових і газових свердловин, важковидобувних покладів.



Ігор ДАВИДЕНКО



Довідково. Із 2018 року Законом встановлено розподіл коштів рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату у такому співвідношенні: 95% ренти надходить до державного бюджету, а 5% — до місцевих бюджетів. Із них 2% рентної плати зараховуються до районних бюджетів за місцем видобутку природних ресурсів; 2% — до обласних бюджетів; у міські, сільські та селищні бюджети — 1% рентної плати. При цьому з метою стимулювання об’єднання громад до бюджетів ОТГ спрямовуються 3% рентної плати. Також 3% отримують міста республіканського й обласного значень.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка