Земля — це надбання всієї громади. І користуватися нею незаконно не вдасться нікому. Це доводять працівники Щербанівської сільської ради, котрі виграли чергові суди з приводу неправомірного використання земельних ділянок місцевої ОТГ. Тепер на порушників чекають суттєві грошові стягнення. А отримані внаслідок цього кошти підуть на розвиток громади.
Громадяни та підприємства, котрі володіють нерухомістю на території Щербанівської ОТГ, не завжди хочуть визнавати, що, придбавши будинок чи гараж на комунальній земельній ділянці, не стають власниками землі. А мають сплачувати орендну плату за користування ділянкою.
Фахівці Щербанівської сільради намагаються розв’язувати подібні питання мирним шляхом. З боржниками, зокрема, ведуть перемовини, запрошуючи добровільно сплатити орендну плату. Та прохання діють не на всіх. Тож справи злісних неплатників вирішуються у судовому порядку.
ТОВ «Полтавський домобудівельний комбінат» добре відоме мешканцям Щербанівської ОТГ, адже активно забудовує тутешню територію. Чимало питань до забудовника у сільради виникло під час зведення багатоповерхівки на Джерельній, 3.
— Представники підприємства, розпочинаючи забудову на території ОТГ, по вул. Джерельна, 3, підписали з сільрадою договір пайової участі. Згідно з ним мали сплачувати кошти до місцевого бюджету. Та, сплативши лише незначну суму, перерахування коштів припинили. Хоча будинок в експлуатацію таки ввели, — пояснює Юлія Титаренко.
Представники Щербанівської сільради виграли справу. За рішенням Господарського суду Полтавської області від 5 березня 2020 року, з «Полтавського домобудівельного комбінату» стягнуто понад 1,2 млн грн заборгованості, які підприємство вже перерахувало до виконкому. Ці кошти спрямують на реалізацію соціально важливих проєктів громади.
Приватні особи, котрі володіють майном на території Щербаніської ОТГ, теж не завжди прагнуть діяти за законом та сплачувати орендну плату за землю, на якій розташована нерухомість.
Так, зокрема, сталося і з Мариною Визір. Ще у 2011 році жінка придбала гараж на території сільради. А от сплачувати орендну плату за комунальну земельну ділянку, на якій розташована будівля, вперто «забувала». Хоча площа землі під гаражем складає аж 2006 м².
— Раніше ділянку орендував приватний підприємець, — розповідає спеціалістка юридичного відділу виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Юлія Титаренко. — Пані Визір, придбавши розташовану на цій землі нерухомість, мала оформити орендні відносини з сільрадою, та вперто не бажала цього робити.
Відтак, справа перейшла у судову площину. За рішенням Київського районного суду Полтави від 4 грудня 2019 року, з Марини Визір стягнуть 74,5 тис. грн. Враховуючи, що жінка сплачувати борги не бажає, нині рішення перебуває на примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби.
Згідно з рішенням у ще одній справі за позовом Щербанівської сільради до Марини Визір, власниця гаража має сплатити у бюджет громади 80,3 тисячі гривень. Рішення набрало законної сили 17 серпня 2020 року.
Схожа ситуація і з Андрієм Людвовим, який теж, придбавши у селі нерухомість, не побажав сплачувати орендну плату за земельну ділянку. З нього, за постановою Полтавського апеляційного суду від 1 жовтня 2019 року, мають стягнути трохи більше 36 тис. грн. Як і у першому випадку, рішення перебуває на примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби.
Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик наголошує, що користуватися землею громади без оформлення відповідних дозволів нікому не вдасться.
— Люди мають нести соціальну відповідальність перед громадою, де мають нерухомість чи ведуть бізнес. Якщо ж громадяни хочуть користуватися тутешньою землею протизаконно — на них чекають судові позови та штрафні санкції, — говорить Ігор Процик. — А отримані кошти витратимо на розвиток Щербанівської громади.
Пресслужба Щербанівської ОТГ