Авторизация

Вісті з Полтави - Олексій Чепурко розповів про професійну деградацію виконавчої влади, яка не вирішує проблему нелегальних наливайок


Вісті з Полтави - Олексій Чепурко розповів про професійну деградацію виконавчої влади, яка не вирішує проблему нелегальних наливайок

Олексій Чепурко

На думку заступника міського голови, управління виконкому, райради у місті, поліція лише формально вирішують проблеми, щоб отримати зарплати й піти з роботи рівно о 17-й годині


На засіданні виконкому Полтавської міськради, яке відбулося 19 серпня, виступив Сергій Дудко, керівник адміністративної комісії Київської райради у Полтаві та звідуючий юрвідділом райради В’ячеслав Пеляк. Вони розповіли про ситуацію стосовно продажу алкоголю у нічний час. Нагадаємо, що це є порушенням рішення міськради, яке набрало чинності 11 жовтня 2019 року.






Так, поліція у 2018-2019 роках склала лише по одному протоколу за ст. 156 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами». Усі ці 2 протоколи стосувалися продажу алкоголю неповнолітнім.



Лише у першому півріччі 2020 року поліція почала фіксувати продаж алкогольної продукції у нічний час. Наприклад, кафетерій «Листопад» у заборонений час продав відвідувачу пиво. Взагалі один і той же підприємець отримав 2 попередження і 2 штрафи: на 510 та на 3400 грн за продаж алкоголю у нічний час. При цьому поліція лише в останньому випадку правильно вказала причину — «продаж алкоголю на виніс».



Власник не погодився з таким рішенням, адже, за його словами, він має право продавати пиво й після 22-ї години для споживання у кафе. В адмінкомісії говорять, що у реальності відвідувачі виносять це пиво з собою, але власник попередив, що не сплачуватиме штраф і опротестує рішення у судовому порядку.



Представник поліції повідомила, що за 2020 рік складено 20 адмінпротоколів за продаж алкоголю у нічний час: 8 порушень сталися у Шевченківському районі, 7 у Київському районі, 5 — у Подільському.



Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота порадив адмінкомісії більш тісно співпрацювати з поліцією. А якщо це не допомагатиме, то міська влада має інші важелі впливу на підприємців, які систематично порушують заборону на нічний продаж алкоголю. Наприклад, влада може не продовжити термін оренди.



Ще більш категоричним був заступник міського голови Олексій Чепурко, який, хоч і обмовився, що нікого не ображає, але назвав таку безсилість влади «професійною деградацією». На його думку, у чиновників, які сидять на посадах десятиліттями, не має задачі вирішити проблему, а є бажання «прийти на роботу на 8, на обід — в 12, а о 17:00 піти з роботи». Чиновники прикривають «своє місце» папірцями і лише відпрацьовують зарплати.



На думку Олексія Чепурка, його посада і посада секретаря міськради відрізняється від посади в управліннях тим, що вони восени підуть зі своїх посад, а чиновники залишаться у виконкомі. Можливо, це був натяк на те, що «ми не боїмося втратити політичні посади, тому вирішуємо проблеми, а більшість чиновників служать при будь-якій владі, тому лише створюють видимість роботи». Досить ризиковане повідомлення, адже багато чорнової роботи виконують саме спеціалісти управлінь, які не погодяться з тим, що вони професійно деградували.



Учасники засідання домовились, що після Дня Незалежності потрібно зустрітись із поліцією, адмінкомісіями та юристами, щоб ще раз відпрацювати механізм реального притягнення до відповідальності за порушення продажу алкогольних напоїв в нічній час.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?