Київський журналіст та історик вважає ганьбою могилу, на якій вказано, що поховані боролися з «петлюрівськими бандами». Однак не усі вважають таку пропозицію першочерговою
Київський журналіст, історик та блогер запропонував прибрати братську могилу з Петровського парку у Полтаві. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Люблю Полтаву. Але зараз критикну. Сквер у самому центрі. Плита. Пише, що це могила 2 російських комуністів і 27 червоних окупантів, які загинули в боротьбі з — цитата! — «петлюрівськими бандами». У 1919 році. Коли оці самі «банди» були легітимним військом УНР — законної української влади. Соромно, що місцева влада була і є настільки безхребетною і без гідності, що не спромоглась перенести кістки на цвинтар, а плиту в фонди музею.
У коментарях окремі полтавці погодились із такою ідеєю. «Полтавщина» поцікавилась думкою з приводу цього у співробітника ГО SavePoltava Артура Арояна:
— Якщо хтось би виділив кошти на дослідження поховання та його перенесення, то, звичайно, міська влада могла б піти на таке. Справа в тому, що за радянських часів Петровський парк використовувався під такі поховання — свого часу там були поховані визволителі Полтави від нацистських окупантів. Їх рештки перепоховали біля Меморіалу Солдатської слави. Братська могила червоноармійців та братів Литвинових залишилась.
З іншого боку, висловлю свою суб’єктивну думку. У Полтаві існують інші, більш нагальні проблеми, які потребують свого першочергового вирішення. Наприклад, постамент пам’ятника Леніну на нинішній площі Героїв України. Це в’їзд до міста, і що бачать там приїжджі? Тому краще вирішити це питання, а потім вже звернути увагу на братську могилу. Тим більше, що абсолютна більшість полтавців просто проходять повз цього місця і не звертають на плиту жодної уваги.
Нагадаємо, що у 2015 році вандали облили фарбою місце де поховані 29 червоноармійців, які загинули у громадянській війні.
Довідково. Після встановлення радянської влади у Полтаві у парку поховали 27 червоноармійців та вбитих на початку 1919 року чекістів братів Литвинових — Анатолія та Петра, які народилися на Чутівщині.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»