Статистика стверджує, що 95% сміття, накопиченого людьми, потрапляє на звалища. Але для Полтави останнього десятиліття цей показник був занадто оптимістичним. До сміттєзвалища не доїжджало 25% відходів — вони залишалися там, де їх викинули і де їх ніхто не прибирав.
Протягом 2008-2018 років Полтава була дуже брудним містом. Від її колишньої привабливості не залишилося й сліду, тому що комунальники працювали неохоче, неорганізовано й без контролю за зробленим. З ініціативи члена «Рідного міста», заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка відновлено комплексний підхід, який ефективно діяв за часів Анатолія Кукоби.
По-перше, комунальники регулярно вивозять сміття з контейнерів, а самі контейнери миють на місцях, щоб не поширювалися сморід і антисанітарія. Для цього створено чіткі графіки та придбано нову комунальну техніку.
По-друге, комунальники очищають Полтаву від численних стихійних звалищ, насамперед, за зверненнями мешканців. Їх чимало на всій території міста — і в віддалених мікрорайонах, і в центрі. Варто назвати лише два крупних, уже ліквідованих комунальниками «вогнища» — на Гожулянській, 20а і Пушкіна, 51а.
По-третє, щоб усунути бруд на дорогах, вперше за багато років працює придбана з ініціативи Олексія Чепурка «Скандія» та пилососи, які прибирають пил під бортами.
По-четверте, член нашої команди, керівник відродженої Інспекції по контролю за благоустроєм Антон Тонконог суворо контролює наведення власниками ладу на закріплених територіях.
То що — навести в Полтаві чистоту можна? Так, але лише завдяки комплексному господарському підходу.
Команда Олександра Удовіченка діє.
Денис КОМПАНІЄЦЬ