В проекті нового генплану змінили направлення вулиці Лазурної — проектувальники відмовилися від будівництв магістралі територією приватного сектору на вулицях Гребінки, Баяна та Героїв АТО
«Полтавщина» продовжує досліджувати новий проект генплану міста. З 29 липня проект генерального плану виставлений у галереї мистецтв імені Ярошенка. Процедура громадського обговорення триватиме до 28 серпня і в цей час містяни можуть подавати свої пропозиції.
Ми писали про плани передачі землі парку на межі Горбанівки та Полтави під приватну забудову та будівництво багатоповерхівок на місці ринку «Великотирнівський». У цій статті поговоримо про майбутні мікрорайони Лазурний та Артсклади
Сьогодні на території від вулиці Половки й до мікрорайонів Сади-1 та Сади-2 є вільна комунальна земля, яку люди використовують під городи. Близько 10 років тому влада запропонувала побудувати тут мікрорайон Лазурний (або 57-й мікрорайон).
На чинному і новому проекті генплану варіанти забудови мікрорайону відрізняються. Голова зміна — направлення головної магістралі — вулиці Лазурної. Ця вулиця має об’єднати два майбутніх мікрорайони Лазурний і Артсклади.
За чинним генпланом, вулиця Лазурна починається від вулиці Половки, далі — на південь проходить вздовж 57-го мікрорайону, перетинає ставок, проходить вздовж гаражного кооперативу на вул. Колективній, перетинає південну частину Артскладів та виходить на велику розв’язку на перетині вулиць Героїв АТО, Європейської, Раїси Кириченко, Кагамлика та Панаса Мирного. Основною проблемою такого розташування полягала в тому, що вулиця мала б проходити через будинки приватного сектору на вулицях Гребінки, Баяна та Героїв АТО — а щоб її побудувати, довелося б викупати земельні ділянки місцевих мешканців.
У проекті нового генплану вулиця Лазурна проходить 57-й мікрорайон і, не доходячи до гаражів на вул. Колективній, повертає у бік вулиці Олеся Гончара, на проміжку від автомийки до пологового будинку накладається на вулицю Симона Петлюри і далі сполучається з вулицею Остапа Вишні через проектну вулицю, яка проходитиме новим мікрорайоном Артсклади. При такому плануванні не потрібна розв’язка на вулицях Героїв АТО та Панаса Мирного, яка є у чинному генплані.
Зазначимо, що Управління ЖКГ планує провести реконструкцію вулиці Симона Петлюри від вулиці Олеся Гончара до вулиці Огнівської. Наразі підрядник «Будгарант-7» чекає, що з ним укладуть договір на 78 млн грн. У майбутньому на вулиці проведуть тролейбусну лінію. Як пояснив заступник міського голови Олексій Чепурко, вулиця Симона Петлюри буде розрахована на сполучення із вулицею Лазурною. На реконструйованій вулиці Симона Петлюри буде по дві смуги руху в кожному напрямку, шириною по 3,5 м.
У північній частині мікрорайону Лазурний вже стоять монтажні крани й триває будівництво. З чотирьох проектних багатоповерхівок одна зведена на рівні 7 поверхів першої черги, друга — поки на рівні фундаменту.
Північна частина мікрорайону відділена від основної приватним сектором. Щодо цієї частини, то її поки не віддають в оренду, бо розмір і координати існуючих вільних ділянок можуть змінитися через приватні землі та новий генплан. Відповідно, після затвердження генплану, землі мають віддати через аукціон.
Землі колишніх артскладів влада Полтави збиралася виставити на аукціон ще минулого року, але планам завадили активісти. Вони виступали проти будівництва багатоповерхівок на території, де відбулися масові розстріли в часи Другої світової війни.
Група дослідників шукала місце концентраційних таборів, але ще не отримала точних координат місць масових розстрілів. Щоби не чекати не зрозуміло скільки часу, депутати міськради планують повторно виставити землю на аукціон.
Новий генплан, в основному, копіює існуючий детальний план території майбутнього мікрорайону Артсклади, в т.ч. один з елементів, за який його критикували. Мова йде про новий футбольний стадіон, який проектанти розмістили на вул. Симона Петлюри, всього за сотню метрів від лікарні МВС та пологового будинку.
«Полтавщина» продовжить досліджувати проект генплану і знаходити окремі цікаві моменти. Писатимемо про них, щоби людям було простіше зрозуміти заплановані зміни й внести свої пропозиції.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»