Полтавський суд призначив 168 тисяч застави для посередника працівників кременчуцької МСЕК, які вимагали кошти за оформлення інвалідності
Октябрський райсуд Полтави обрав міру запобіжного заходу для полтавця, який був посередником працівників МСЕКу та брав кошти за допомогу в оформленні інвалідності. 23 липня суддя Ірина Блажко визначила для нього 168,2 тис. грн застави. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Судячи з матеріалів справи, мова йде про службових осіб Кременчуцької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії № 1 загального профілю Південного госпітального округу. Для отримання неправомірної вигоди вони знайшли полтавця, який став для них посередником.
На початку вересня 2019-го мешканець Полтави планував оформити інвалідність, бо втратив працездатність. Цей посередник сам звернувся до чоловіка та почав вимагати $1200 за те, що працівники Кременчуцької МСЕК видадуть акт огляду для отримання групи інвалідності. Полтавець звернувся до правоохоронців.
У листопаді 2019 року поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 ККУ (Пособництво одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб) та почали розслідування.
31 січня відбулася передача першої частини хабара. У квартирі чоловік, під контролем правоохоронців, віддав посереднику 10 тис. грн, тобто $400. Наприкінці червня, поштовим листом, він отримав акт огляду, за яким полтавцю надавалася 2 група інвалідності. Того ж дня йому подзвонив посередник і нагадав про решту — $800.
Чоловіки зустрілися 21 липня, на вул. Шевченка — в районі ресторану «Мюнхен». Новоспечена людина з інвалідністю передала ще 22 тис. грн в автомобілі Jeep Cherokee. Одразу після цього посередника затримали. Наступного дня йому повідомили про підозру, а ще за день — визначили запобіжний захід.
Слідчий просив суд взяти посередника під варту та призначити 993,2 тис. грн, а захисник — відпустити під домашній арешт. У результаті суддя постановила відправити підозрюваного під варту із можливістю внесення 168,2 тис. грн застави. Оскаржувати це рішення ніхто не став, тому припускаємо, що за чоловіка внесли кошти.
Варто відзначити, що, найімовірніше, і сам підозрюваний скористався «послугами» кременчуцької МСЕК. За даними реєстру судових рішень, він має 2-гу групу інвалідності, одружений і є пенсіонером.
Цікаво, що інформації про провадження проти самих працівників цієї медичної комісії у судовому реєстрі поки немає.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»