У Полтаві облаштували дві лінгафонні лабораторії для вивчення іноземних мов у школах №№ 26 та 29, які обійшлися бюджету у 1,5 млн грн
Учні полтавських шкіл № 26 та № 29, що у мікрорайоні Алмазний, тепер матимуть змогу поглиблено вивчати іноземні мови за допомогою сучасного комп’ютерного обладнання у нових кабінетах — лінгафонних лабораторіях. Програмне забезпечення цих аудиторій об’єднає yчнівські комп’ютери з учительським в мережу, дозволить дітям записувати та прослуховувати себе, контролювати вчителю вимову, переглядати медіаконтент із записами носіїв мови. Про це повідомила прес-служба Полтавської міськради.
Облаштування двох лінгафонних лабораторій коштувало міському бюджету 1,5 млн грн. Новий кабінет 26-ї школи розрахований на 20 учнів (вартість обладнання 823 тис. грн), 29-ї — на 15 (вартість обладнання 675 тис. грн).
Особливість таких аудиторій — у програмно-апаратному комплексі, який надає можливість розширеного усного мовлення. Обладнання лабораторій дозволить вчителю максимально ефективно використовувати навчальний час і надасть імпульс процесу опанування іноземних мов, збагатить навчальні заняття мультимедійним вмістом без необхідності використовувати додаткове обладнання.
Заступниця міського голови Тетяна Юрченко повідомила, що у бюджет наступного року міськрада планує також закласти кошти на створення новітніх природничо-математичних кабінетів.
За словами начальника управління освіти і науки Юрія Матвієнка, школи, у яких відкрили лінгафонні кабінети, обрали не випадково. 26-та — це єдина школа Полтави комунальної форми власності, яка є школою асоційованою ЮНЕСКО. Вона має міжнародні партнерські стосунки, бере участь у міжнародних проектах, що передбачають комунікацію з закордонними партнерами, а також у ній вивчають одразу кілька мов. Учні цього навчального закладу мають досягнення на міських, обласних та державних рівнях олімпіад, на конкурсах МАН.
Своєю чергою, у 29 школі поглиблено вивчають іноземні мови, адже цей навчальний заклад має стосунки зі Сполученими Штатами Америки, з Великою Британією.
— У Полтаві кожна школа у перспективі заслуговує на такий кабінет. І я впевнений, що у кожному навчальному закладі міста такий кабінет з’явиться. Наше завдання — забезпечити підготовку випускників шкіл, компетентних у різних напрямках, зокрема і в досконалому володінні іноземними мовами, — зауважив Юрій Матвієнко.
Наразі аналогічних лабораторій в Україні всього вісім, дві з яких тепер розташовані в Полтаві.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»