Нові шкільні автобуси мають отримати громади Пирятина, Сенчі, Нових Санжар, Новооржицького, Великої Рублівки, Великої Багачки, Чутового, Заводського, Зінькову, Вороньок та інших населених пунктів
На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання фінансового забезпечення реформи середньої освіти. Директор департаменту освіти і науки Віта Ковальська розповіла про освоєння освітніх державних субвенцій в області. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА.
— У серпні заплановано придбання 15 шкільних автобусів, у тому числі 2-х обладнаних місцями для дітей з особливими потребами. На загальну суму 28 мільйонів, з урахуванням державних коштів (21,4 мільйони) та співфінансування з місцевих бюджетів, — повідомила Віта Ковальська. — Новенькі автобуси поїдуть до Пирятина, Сенчі, Нових Санжар, Новооржицького, Великої Рублівки, Великої Багачки, Чутового, Заводського, Зінькову, у Вороньки та інші населені пункти.
На ремонт та придбання обладнання для 63 шкільних їдалень між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць Полтавщини розподілено 13 мільйонів 250 тисяч гривень. Але на кінець липня використано лише 1,5 мільйони від загальної суми. За словами Віти Ковальської, не оголошені процедури закупівель для шкіл Полтави, Глобинського, Кременчуцького, Лохвицького, Полтавського та Решетилівського районів, Глобиного та Піщанської сільської ради.
— Це неприпустимо, коли кошти на оснащення шкільних їдалень є, а ми їх не використовуємо, — сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. — Харчоблоки в школах мали б облаштувати до початку навчального року. Але до кінця 2020 року ми просто зобов’язані це зробити. Тому на цьому тижні проведемо відповідну нараду з головами райдержадміністрацій та педагогами, які мають прозвітувати, у чому причина затягування процесу закупки обладнання.
Також на нараді обговорили використання субвенцій із держбюджету на придбання:
За програмою «Нова українська школа» на Полтавщині розподілено субвенцію з держбюджету в сумі 37 мільйонів 219 тисяч гривень. З них на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкових класів — 9,3 мільйони гривень; на закупівлю меблів для початкових класів — 14,8 мільйонів гривень; на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів — 13 мільйонів.
За програмою «Спроможна школа для кращих результатів» у державному бюджеті на 2020 рік Полтавській області передбачено 20 мільйонів гривень. Ці кошти планується освоїти на проведення будівельних робіт у 6 закладах загальної середньої освіти.
Крім того на якісне оснащення шкіл залучаються кошти обласного бюджету:
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»