Мобільний додаток і web-версія Poltava Smart City уже готові. Комунальників вчать працювати з електронною системою.
Сьогодні для комунальників провели тренінг щодо того, як працювати із сервісом Poltava Smart City. Перша версія мобільного додатку та її web-версія уже готові, щоправда, працюють у тестовому режимі. Систему спершу презентували комунальникам, бо акцент у версії 1.0 зробили на карті проблем міста.
У кабінеті відділу оперативного реагування зібралися працівники різних комунальних служб: «Міськсвітло», «Полтаваобленерго», «КАТП-1628», «ЖЕО № 2», «Декоративні культури», та інші.
Проектний менеджер Poltava Smart City Андрій Руденко розповів, як працює система. Представники служб мають надати свої офіційні електронні адреси, потім їм дадуть унікальний логін і пароль до електронного кабінету. Після цього вони зможуть редагувати звернення громадян.
Тиждень проходитимуть тренування. Далі Інститут аналітики та адвокації безкоштовно передасть місту програмний код Poltava Smart City та сервери, на які рік тому отримав 2 млн грн гранту від Нідерландів.
Офіційна презентація електронного сервісу має відбутися наприкінці липня.
Опишемо як буде працювати карта проблем міста.
Припустимо, на вулиці Пушкіна, 12, від сильного вітру впало дерево і перегородило вхід у під’їзд. Мешканка будинку Марія Іванівна вирішила піти у міськраду і попросити комунальників прибрати дерево.
У холі міськради праворуч і ліворуч відділи оперативного реагування. Марії Іванівні треба йти у віконечко, що ліворуч. Там жінка розповість про проблему диспетчеру.
Черговий зайде у систему, відкриє вкладку «Проблеми міста» і заповнить форму. Додасть фото, назву вулиці, визначить відповідальну службу, помітить статус.
У цьому випадку відповідальне КП «Декоративні культури». Далі черговий зателефонує у «ДК» і скаже, що прийшла нова заявка. Працівник комунального підприємства зайде у свій електронний кабінет Poltava Smart City, побачить проблему і направить комунальників чи підрядників на вулицю Пушкіна, 12. Коли проблема буде вирішена, її приберуть із карти.
Якщо схоже звернення прийде у Viber чи Telegram, алгоритм такий самий — чергові вносять цю інформацію у Poltava Smart City.
Мешканці міста і самі зможуть залишати звернення у Poltava Smart City, якщо зареєструються у системі. Реєстрація відбувається через електронно-цифровий підпис.
На карті проблем міста залишатимуть повідомлення про різні проблеми у сфері ЖКГ: яма на дорозі, побитий тротуар, впало дерево, прорвало трубу, зникло світло, люк на ливнівці вкрали та інше. Також на карті позначатимуть непрацюючі ліфти, і залишатимуть статус того, на якому етапі ремонтні роботи.
На карту не вноситимуть скарги на перевізників. Цим питанням займатиметься транспортний відділ і диспетчерська.
А що робити з тими зверненнями, де місто не може допомогти? Наприклад, відремонтувати дах будинку. З 2019 року на ремонт багатоповерхівок з бюджету майже не виділяють кошти. У таких випадках у диспетчерів буде завчасно заготовлена відповідь, із поясненням того, чому не можна провести ті, чи інші роботи.
При реєстрації в системі, мешканці обиратимуть район, в якому живуть. Далі, якщо в цьому районі станеться аварійне відключення води чи електроенергії, на смартфон прийде повідомлення.
Poltava Smart City має агрератор новин, який моніторить полтавські ЗМІ. Диспетчера будуть обирати, які новини ставити на головну для перегляду користувачів.
Тут розміщена інформація для туристів з описом історичних об’єктів міста.
Мешканці міста можуть ставити будь-яке запитання. Наприклад, чому місто замовляє проекти ремонтів, а потім їх не реалізовує.
У системі проводитимуть опитування стосовно тих чи інших проблемних моментів. Наприклад, відношення полтавців, щодо стягів на монументі Слави.
Його створили у кабінеті, де колись була роздягальна. У 2019 році УЖКГ закупило для відділу монітори, комп’ютери, меблі та замовили ремонт. 4 телевізори коштували 65 тисяч гривень, три комп’ютери 75 тисяч гривень.
У відділі сидітиме два диспетчери, а біля вікна звернень висить чотири монітори, які виводять в хол міської ради різну інформацію. Сьогодні на моніторах показують рух комунальної техніки, телефонний довідник, інформацію про COVID-19 та фотозвіт роботи комунальників.
Начальник служби «1580» Сергій Зубань пояснив, що екрани працюють у тестовому режимі й містяни можуть надсилати свої пропозиції щодо того, що саме треба показувати на них. Під час сесії на екрани виводять трансляцію засідання.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»