Напередодні сесії управління ЖКГ попросило на свої потреби 20 млн грн на утримання доріг та 10 млн грн на поточний ремонт доріг. Ці гроші візьмуть з інших статей видатків, але у майбутньому повернуть. З 20 млн грн на утримання близько 10 млн грн необхідні на завчасну закупівлю 6000 тонн солі
На сьогоднішній бюджетній депутатській комісії Полтавської міськради депутати розглянули проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку ЖКГ та благоустрою Полтави на 2020 рік».
Заступник міського голови Олексій Чепурко попросив депутатів за рахунок економії додатково виділити 20 млн грн на утримання вуличної мережі Полтави і 10 млн грн на поточний ремонт доріг.
Депутат Володимир Корчака запитав, чому додатки до проекту рішення Програми не оприлюднені та чому відсутній перелік об’єктів, для поточного ремонту яких необхідні додаткові кошти. Йому відповіли, що Програма прийнята депутатами, як і перелік робіт. Кожен депутат може з ними ознайомитись. Також Олексій Чепурко емоційно попросив депутата передати команді, до якої він належить, щоб «брехливі ЗМІ» — «Полтавський вісник» та «ІРТ» — не паплюжили роботу комунальників, у тому числі й двірників. Адже ці люди виконують набагато більше робіт, ніж їх критики».
Після голосування за проект рішення «Полтавщина» окремо поспілкувалася з Олексієм Чепурком, щоб уточнити, чому достатньо великі суми підуть на потреби УЖКГ, тоді як навпроти інших галузей — стоять мінуси на мільйонні суми. Це при тому, що наразі бюджет отримав недовиконання у 66,6 млн грн.
— Це маніпуляція, коли говорять, що колишній «МШЕД» — витрачав на утримання 11 млн грн, а 180 млн зараз. Потрібно врахувати скільки МШЕД обходився місту, яка фінансова підтримка була — і порівняти це. Також більшість людей думає. Що утримання — це тільки прибирання снігу. Але це не тільки сніг. Якщо не фінансувати утримання, то що потрібно прибрати зі списку робіт?
Вивезення негабаритного сміття — це 2,5-3 млн грн щомісяця. МШЕД цим не займався, це закривалося по іншій статті.
Чистка зливоприймачів та зливових решіток. Це в середньому — до 1 млн грн, не більше. Прочищаємо і наземні канави. Цього року була тепла зима, тому прочищали більш активно.
Скошення трави. Хоча і кажуть окремі активісти, що це легені міста, але у Європі не стоять півметрові сорняки. У нас наразі рекордна кількість косарів — 45 в середньому. Витрачаємо 1,2 — 1,3 млн грн.
Прибирання під бортом. Працюють машина Scandia, пилосос, люди прибирають щоночі. Якщо громадяни бачать недоліки, то вони можуть звернутися на службу 1580, там є мобільні телефони, Viber. Якщо є бажання — можна скинути. Тим більше, що у генпідрядника на субпідряді працює багато наших машин, паралельно ми збільшуємо кількість комунальної техніки, щоб з часом створити своє підприємство. До нас цього не робили, тільки знищували. Хто буде сперечатися з тим, що колишній міський голова знищив МШЕД?... Я не підтримував ліквідацію підприємства, я підтримував позицію, що якщо воно отримує кошти з бюджету, то потрібно працювати, а не імітувати. Тоді пацієнт був вже мертвий. Якщо ми допомогли «Декоративним культурам», то така можливість була. А ось «Ремліфт» — уже все, врятувати його не можна. І ці процеси були запущені не до нас.
Ось так щомісяця потрібно витрачати 10-12 млн грн. Чому на цій сесії потрібно проголосувати за 20? Тому що ми в серпні повинні через тендер купити 6000 тонн солі, щоб до листопада отримати її та підготуватися до зимового періоду.
Що стосується збільшення фінансування капремонтів доріг та тротуарів, то при прийнятті бюджету 2020 року у мене в кабінеті сиділи усі голови фракцій. Вони погодились, що у поточному році ми витрачаємо по 100 млн грн на двори, на тротуари та дороги. В реальності ми маємо: 30 млн грн — двори, 25 млн — тротуари, 30 — дороги. Тому восени ми знову звертатимемось до депутатів з проханням дофінансувати.
Наразі можна сказати, що ми плануємо реконструкцію вул. Симона Петлюри, капітально (з улаштуванням зливової каналізації, якою там не було), відремонтувати вул. Вузьку та Старий Поділ. На цей рік заплановані ремонти вул. Коцюбинського, Крамського, вже оголошені тендери.
Щодо тротуарів. Завершуємо історію з вул. Пушкіна. Проходить експертизу проект капремонтів на вул. Соборності (від вул. Сінної до Корпусного парку). Далі обираємо два варіанти: відремонтувати тротуари на вул. Котляревського (від ЦУМу до пам’ятника Нескореним полтавцям) або тротуари на вул. Небесної сотні (від вул. Європейської до Першотравневого проспекту).
На завершення додамо від себе, що з початку січня генпідрядник з утримання доріг — харківське ТОВ «ДБК Квант» — отримало за свої послуги 85,5 млн грн. Минулого року за цей же період витрати міста були на 15 млн грн більшими.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»