Із великого та різного обсягу інформації про «броунівській рух» полтавських політиків можна виокремити більш-менш підтверджені відомості. Про усі — в структурованому тексті «Полтавщини»
Літня спека на Полтавщині поки що не збігається із температурним градусом політичного життя в області. Традиційно, навіть перед місцевими виборами, наші політики влітку міцно сплять. «В полях» поки що видно тільки команду Олександра Мамая, тоді як усі інші — безкінечно довго ведуть переговори, праймеріз, замовляють закриті соцопитування.
Однак із великого загалу інсайдерської інформації дещо можна виокремити.
Різні джерела повідомляли про те, що «Європейська Солідарність» визначила своїм кандидатом на виборах мера Полтави нинішнього в.о. міського голови Олександра Шамоту. Принаймні, такі переговори з обласним керівником «ЄС» Ніною Южаніною вів Сергій Варламов, функціонер СДП. Сам Олександр Шамота порадив не довіряти таким чуткам і пообіцяв пізніше, але достовірно назвати партію, від якої він піде на вибори міського голови Полтави.
Інші джерела повідомляли, що таким кандидатом від партії Порошенка може стати Юрій Бублик, депутат Верховної Ради 7-го та 8-го скликань.
Ніна Южаніна повідомила «Полтавщині», що зі згаданими політиками «ЄС» вела переговори на тему їх висунення на виборах міського голови Полтави. Однак далі перемовин процес не пішов.
— Ми рухаємось далі. І можу сказати, що нехай цей кандидат, можливо, буде маловідомою людиною, але вона повинна чітко сповідувати ідеологію нашої партії та її принципи. Думаю, що найближчим часом я не зможу назвати конкретного кандидата, — повідомила Южаніна.
Мова нижче піде про драму голови Полтавської облради Олександра Біленького. Партія «Європейська Солідарність», якій він демонстрував ідейну відданість, відмовилась від його послуг у якості керівника та організатора.
Натомість є «на 90%» підтверджена інформація, що Олександр Біленький не залишився політичним безробітним, а має домовленість допомагати на виборах партії «Довіра», яка невдовзі оголосить про своє створення.
Однойменна депутатська група з грудня 2019 року існує у парламенті, її керівником є депутат від Полтавщини Олег Кулініч. 20 депутатів цієї групи пов’язують з одним із найбільших землевласників України Андрієм Веревським та олігархом Рінатом Ахметовим. Наразі ця група голосує в унісон із президентською фракцією «Слуга народу».
У своєму коментарі Олександр Біленький порадив «Полтавщині» не довіряти таким чуткам:
— Наразі емоції вляглися. Я не проти повернутися до «Європейської Солідарності». Однак моя пропозиція залишається без відповіді, — прокоментував він. — Легше сказати з ким я точно не буду працювати. Зі «Слугою народу» точно ні, не буду. Створювати свою, регіональну політсилу також не планую — це надто дорого.
Депутат Полтавської облради від «БПП «Солідарність» Ірина Степаненко після призначення Олега Синєгубова головою Полтавської ОДА була з ним у тісному політичному контакті: давала поради, пропонувала себе у якості політичної основи для губернатора. З останніх таких порад — «злити» мерські вибори Олександру Мамаю, однак за умови інкорпорації ЗЕ-команди у майбутню міську владу.
Відзначимо також, що Ірина Степаненко у 2019 році відкрито привітала Володимира Зеленського з обранням Президентом України.
Однак після перебування в команді «БПП» і спроб «позеленіти» Ірина Степаненко, за нашою інформацією, просто придбала обласний осередок партії «Батьківщина».
Наші джерела з цієї найстарішої політичної сили не змогли заперечити цю інформацію. Щоправда, такий сценарій має певну опозицію. Наприклад, перший заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод виступає проти такого розвитку подій. Однак, як нам повідомили, щоб висловлювати свою позицію, «Холоду потрібно мати авторитет всередині партійної організації, а його немає».
Ірина Степаненко прокоментувала «Полтавщині» своє ймовірне керівництво полтавськими «біло-сердечниками»:
— Це все чутки, потрібно дочекатися певної визначеності. Взагалі, останнім часом чула, що я на рівні регіону керую партіями БПП, ОПЗЖ та СН. Звичайно, це підвищує настрій, але не виходить з-за рамок звичайних чуток.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»