У Полтаві поліція розслідує порушення під час будівництва нібито одноповерхового офісу упритул до Кадетського корпусу
Два тижні тому «Полтавщина» публікувала матеріал про те, як на будівництві біля Кадетського корпусу почали зводити другий поверх, хоча за проектом там має бути одноповерховий офіс з паркінгом. На публікацію відреагувала громадськість та депутати.
Зокрема, питання незаконного формату забудови піднімали і під час сесії Полтавської міськради 12 червня. Через процес реформування ДАБІ у країні зараз відсутній орган, який би міг проконтролювати відповідність проекту і будівництва, а також притягнути до відповідальності забудовника, у разі виявлення порушень. На час перехідного періоду держава не передбачила установи, яка б тимчасово виконувала такі функції.
Пізніше в.о. міського голови Олександр Шамота повідомив, що Полтавська міськрада відправила звернення до поліції з проханням втрутитися і зупинити порушення.
Сьогодні відділ комунікації ГУНП в Полтавській області повідомив «Полтавщині», що правоохоронці відреагували на звернення. Слідчі відкрили провадження за ч. 1 ст. 275 Кримінального кодексу України (Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд). На жаль, дати відкриття кримінальної справи та номера провадження не повідомляють.
Поки ж триває боротьба проти забудови із порушеннями у правовому полі, будівництво продовжується. Журналістам «PTV» вдалося зв’язатися із виконробом забудови Віталієм Войком. У телефонній розмові він зізнався, що ПВКФ «Мальва» будує другий поверх і має дозвіл на зведення 4-поверхівки.
Передаємо розшифрування розмови:
Віталій Войко: Більшу кладку робимо.
«PTV»: Ви плануєте зробити там другий поверх?
Віталій Войко: Ну, вирішили законсервуватися другим поверхом.
«PTV»: А там же по проекту має бути тільки одноповерховий офіс із паркінгом.
Віталій Войко: Вже є дозвіл на чотири поверхи.
При цьому, Олександр Шамота наголошував, що забудовник має дозвіл лише на реконструкцію одноповерхової будівлі з добудовою і будівництво більше одного поверху є порушенням.
Нагадаємо, від самого початку ПВКФ «Мальва» планувала збудувати 5-поверхівку у дворі історичної будівлі Петровського Полтавського кадетського корпусу — тобто в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення. Дозвіл на виготовлення документів фірма мала отримати від міськради влітку 2017 року. Питання зняли з розгляду сесії, хоча забудовник і намагався виправдати будівництво тим, що це «буде більше соціальний, ніж комерційний проект» і «будинок не буде видно за Кадетським корпусом».
На початку 2018 року «Мальва» змінила плани. Замість багатоповерхівки фірма пообіцяла збудувати на тій ділянці одноповерховий офіс з підземним паркінгом. Роботи на місці подали як реконструкцію нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом. Дозвіл від Полтавської міської ради на подібну реконструкцію отримувати вже не потрібно було.
Вже у червні 2020-го стало зрозуміло, що на місці зводиться вже другий поверх. 10 червня будівлю оглянула міська виїзна комісія. Архітектори, учасники ГО «Збережемо Полтаву» (SavePoltava) та інші фахівці з містобудування склали акт і передали у Міністерство культури.
— З того, що ми бачимо сьогодні і з тих перспектив, які виростають у вигляді 5-ти або 9-поверхового житлового будинку, то все можливо: що відбудуться навантаження додаткові на ґрунти, що, можливо, техніка важка працюватиме. Як це буде відображено на самій будівлі Кадетського корпусу, ніхто не може запланувати, — прокоментувала ситуацію кандидат архітектури, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею ім. В.Кричевського, член ГО «Збережемо Полтаву» (SavePoltava) Оксана Бєлявська.
Нагадаємо, Полтава вже має приклад нелегального будівництва багатоповерхівки, яке мало трагічні наслідки — мова йде про будівництво на вул. Єлизавети Милорадович, 45, яке тривало з 2014 по 2017 роки. За декілька місяців до того, як депутати міськради з другої спроби узаконили будівництво, забудовник покінчив життя самогубством.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»