Авторизация

Вісті з Полтави - В Полтавській області розпочав роботу екобус


Вісті з Полтави - В Полтавській області розпочав роботу екобус

17 червня в смт Диканька презентували екобус — пересувний приймальний пункт для збору небезпечних побутових відходів, який курсуватиме на території Полтавської області.


У 2019 році обласне КП «Комунальне автотранспортне підприємство» придбало мікроавтобус Fiat Ducato за 760 тис. грн в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2021 роки». У 2020 році працівники КАТП пройшли курси із поводження твердих побутових відходів.



Сьогодні екобус презентували у Диканьці. Він буде працювати за наступною схемою.



Органи місцевого самоврядування мають укласти два договори. З обласним КАТП на перевезення небезпечних відходів та ще з двома підприємствами на утилізацію відходів:


ТОВ «Екологічні інвестиції — утилізація відпрацьованих батарейок.
ТОВ «Полекозахист» — утилізація ламп, термометрів.

ОТГ визначать час і місце куди повинен приїхати екобус. Наприклад, Семенівська ОТГ визначить, що він має приїхати в адміністративний центр Семенівка і відвідати прилеглі старостати. Екобус знаходитиметься на території громади один день, а на наступний поїде в іншу. На КАТП порахували, що об’їзд 60 громад триватиме 2 місяці. Відповідно, екобус зможе приїздити в громаду раз у 2 місяці.



Ціна для кожної ОТГ буде різна, в залежності від кілометражу і зібраних відходів. Після першого збору громади побачать, скільки треба закладати коштів на утилізацію відходів на наступний рік. Голова обласної ради Олександр Біленький на презентації повідомив, що область компенсує громадам 50% витрат на вивіз та утилізацію небезпечних відходів.



— Робота обласного екобуса відрізняється від міського, тому що маємо 25 районів, різні за розміром ОТГ, поки що різні рівні управління. Є села, які підпорядковані райраді й за збір небезпечних побутових мають платити вони. В пріоритеті почати роботу з діючими ОТГ. Усі вони мають власні місцеві програми поводження з твердими побутовими відходами, забезпечують території контейнерами, а отже можуть включитися і в роботу з вивозом батарейок, ламп і термометрів. Зараз екобус виїжджатиме по заявці від органів місцевого самоврядування. Коли вся територія області буде розділена на ОТГ, тоді реалістично буде складено графік. Найдорожче для громад буде утилізація. Але сумарні витрати для громади можна буде порахувати лише після збору і зваження того об‘єму батарейок і ламп, що забере екобус в конкретній громаді. У всіх будуть різні суми. — пояснила Ірина Березова, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської облради.















Довідково. Щоб подати заявку на екобус, треба зробити:


Серед посадових осіб органів місцевого самоврядування визначити відповідальну особу за організацію збору та вивезення визначеного переліку небезпечних побутових відходів, яка буде контактною особою для КАТП.
Підготувати та надіслати лист-заяву КАТП (сканкопія на електронну пошту [email protected]). Незабаром на платформі Smart Region Полтавської області (модуль «Екологічні ініціативи») з’явиться нова вкладка «Екобус», на якій користувачі зможуть замовити послугу Екобуса онлайн, надіславши лист-заяву та заповнивши усю контактну інформацію про Замовника.
Узгодити план дій з КАТП (проект договору про надання послуг на збирання та перевезення небезпечних побутових відходів, маршрут руху мікроавтобуса, місця стоянок (перелік населених пунктів), день та час приїзду екобуса).
Провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу в громаді щодо можливості здачі батарейок, ламп і термометрів в екобус у визначений день і час.
На території громад облаштовувати необхідну інфраструктуру, зокрема, забезпечувати установку спеціальних контейнерів для постійного збору ламп, батарейок, термометрів (середньоринкова вартість 1 од. — 10-15 тис. грн). В такому випадку визначення потреби/періодичності приїзду екобуса є реалістично прогнозованою; за мірою накопичення цих контейнерів).

Для замовлення послуги екобуса можна звертатися за телефоном (0532) 52-07-25 або написати листа на електронну пошту [email protected]



Нагадаємо, що полтавський міський екобус працює з 1 жовтня 2019 року. Графік його роботи на червень 2020 року можна переглянути тут.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка