Один із варіантів стратегії «Слуги народу» на виборах міського голови — не висувати свого кандидата. Натомість Олександр Мамай має стати дружнім до партії і надати її представникам владні посади у майбутньому
Наприкінці травня партія «Слуга народу» мала б визначитися зі своїми кандидатами, які б змагалися за посади міських голів на виборах восени 2020 року. Результати процесу поки відсутні як на рівні країни, так і Полтави зокрема. Однак закритий для громади праймеріз кандидатів може завершитись навіть і не розпочавшись.
За нашою інформацією, депутат Полтавської облради Ірина Степаненко пропонує голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову «план Б». Її аргументи наступні — екс-голова Олександр Мамай переможе будь-якого кандидата від «Слуги народу», а тому від серйозного змагання за посаду міського голови потрібно відмовитись. Натомість Олександр Мамай просто «викупить» частину кандидатів у списку, а після перемоги на виборах візьме у міську владу певних представників «Слуги народу», навіть на рівень першого заступника.
Сама Ірина Степаненко повідомила «Полтавщині», що така ініціатива виходить не від неї, хоча вона дійсно говорила представникам «Зе-команди» про те, що партія не має реального кандидата, який би переміг Олександра Мамая.
Новопризначена голова Полтавського обласного осередку «Слуги народу» Ольга Савченко знайома із цим сценарієм, однак він не є затвердженим остаточно. Олег Синєгубов у свою чергу не проти саме такого розвитку подій, але він чекає погодження на рівні київського керівництва.
Також відомо, що інші групи впливу у партії не у захваті від такої стратегії, адже фракція «Слуги народу» у такому випадку нагадуватиме художніх Лебедя, Рака та Щуку.
Раніше «Полтавщина» аналізувала, який саме кандидат від пропрезидентської партії зможе здолати Олександра Мамая у ІІ турі виборів. Ми називали імена забудовника Сергія Іващенка, підприємця Євгена Ніколаєнка та ще одного кандидата, який мав розмову з Президентом Зеленським під час його візиту до Полтави.
Якщо «Слуги» так і не визначаться із потенційно переможною кандидатурою, то такий сценарій є вигідним для Олександра Мамая. Останній поки не впевнився у своїй перемозі на 100%, тому шукає для себе більш вагомої політичної підтримки на рівні еліт, наприклад, у якості представника «Батьківщини». Якщо він отримає гарантії від «СН», то зможе продемонструвати виборцям, що партія влади визнає його у якості політичної фігури.
«Слуга народу» вже має досвід зняття своїх кандидатів у масштабі України. Так, у березні 2020 року на довиборах до парламенту по 179 округу (Харківська область) зняла свою кандидатуру Вікторія Алексейчук. При цьому у керівництві партії пояснили, що Вікторія знялась на користь сильнішого кандидата, який є дружнім до партії — екс-губернатора Юлії Світличної.
Олександр Мамай також досить легко може перетворитися на «дружнього» до «СН» кандидата. На реальність такого сценарію може указати тільки «слабкий» кандидат від «СН» або взагалі відмова від будь-якого кандидата за «харківським зразком».
Перевагу від відсутності «зеленого кандидата» можуть отримати й інші претенденти на полтавську «булаву». Це команди Олександра Удовіченка, Олександра Шамоти, Сергія Капліна, Андрія Матковського та можливої «темної конячки».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»