Полтавська міськрада опублікувала на своєму сайті два проекти рішення, в яких до переліку зелених зон та зелених насаджень планують додати території у Вакуленцях, поблизу Дослідного поля, на Садах-2, на Червоному шляху та поблизу Горбанівки
На сайті Полтавської міськради опубліковано два проекти рішення сесії з однаковою назвою — «Про внесення доповнень в додатки до рішення 37-ї сесії Полтавської міськради 5-го скликання «Про впорядкування територій зелених зон та зелених насаджень».
Відповідно до першого проекту, перелік зелених зон та зелених насаджень Полтави, що зараховуються на баланс КП «Декоративні культури», планують збільшити на чотири зони.
Як пояснив депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков, внесення території до переліку зелених зон необхідно, щоб захистити їх від подальшої забудови. Але внесення у список не означає, що там одразу почнуть робити парки — саджати дерева, облаштовувати клумби, ставити лавочки чи робити тротуари для прогулянок. Це дасть змогу зберегти ділянки в тому вигляді, в якому вони є зараз. Якщо ж колись мешканці району захочуть зробити із зеленої зони повноцінний парк, тоді потрібно буде вносити ділянку у відповідну програму реконструкції.
Перша ділянка у списку проекту обмежена пров. Третьякова та вул. Дослідною — поряд з Дослідним полем. З однієї сторони ділянки розташовані житлові новобудови, а з іншої — Новоміське кладовище. Зараз на цій ділянці знаходяться городи місцевих мешканців.
Вадим Ямщиков зазначив, що внесення цієї ділянки до списку зелених зон не дасть кладовищу «підступати» ближче до житлових будинків. Але засаджувати деревами та облаштовувати там парк зараз ніхто не збирається.
Зелена зона на вулиці Нікітченка (мікрорайон «Сади-2») знаходиться між автостоянкою, яка належить дружині керівника КП «Полтава-сервіс» Дмитра Бурмаки, та церквою, біля якої триває будівництво нової багатоповерхівки.
Під час презентації проекту детального плану території забудови парковки на перетині вулиць Героїв АТО та Нікітченка, проектант зазначав, що поруч буде розташована рекреаційна зона. Тож можливо, що у найближчі роки ця зелена зона дійсно перетвориться у парк.
Сквер на вулиці Довгій розташований у селі Вакуленці, поруч із зупинками «Магазин № 2».
А сквер на розі вулиць Лисенка та Паїсія Величковського в селищі Червоний шлях розташований між зупинками «Монастир» та «Садочок».
У другому проекті рішень до списку зелених зон та насаджень планують додати ділянку на вулиці Комарова — на межі с. Горбанівка Щербанівської ОТГ та Шевченківського району Полтави.
Зараз це пустир зі ставком, оточений озером і деревами. Місцеві мешканці хочуть перетворити його на парк — вони навіть своїми силами висаджували на пустирі ялинки, туї та інші дерева.
На жаль, невідомі вже двічі знищували саджанці. Крім того, зараз майбутній парк перетворили на тимчасовий майданчик для зберігання ґрунту. За усним погодженням з міськвиконкомом, землю туди вивозить «Полтаватеплоенерго» через ремонт трубопроводу на Алмазному.
Зелену зону поблизу Горбанівки винесли в окремий проект рішення не випадково. Депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков, зазначив: це може означати, що хтось не хоче, щоб на тому місці був парк.
Так, 5 червня відбулося чергове засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства. Серед іншого депутати розглянули питання щодо внесення змін в перелік зелених зон та зелених насаджень. Пропонувалося доповнити перелік чотирма зеленими зонами — біля Дослідного поля, на Садах-2, Вакуленцях та Червоному шляху. Голова комісії зазначив, що ці ділянки вносяться в перелік зелених зон, щоб у майбутньому КП «Декоративні культури» могло займатися їх благоустроєм.
Член комісії Вадим Ямщиков звернув увагу, що на розгляд комісії не була внесена земельна ділянка поблизу Горбанівки.
Голова комісії Дмитро Сенчакович відповів, що майбутній парк використовуватиметься здебільшого мешканцями Щербанівської ОТГ. Але кошти за пільговиків Щербанівської ОТГ відшкодовує Полтавська міськрада, дитячі садочки забезпечує також міськрада, як і витрати на школярів. І зараз ОТГ хоче, щоб на цю рекреаційну зону кошти знову витрачала міськрада. Дмитро Сенчакович запропонував підписати меморандум про співфінансування цієї зони.
Вадим Ямщиков зауважив, що Щербанівська ОТГ не просить кошти на утримання цієї зони. Начальник УЖКГ Олексій Чепурко запропонував створити робочу групу та долучити до неї спеціалістів, які визначать: що потрібно для того, щоб зробити там зелену зону, скільки коштів на це потрібно і т.д. Тож члени комісії вирішили дослухатись до Олексія Чепурка та створити робочу групу, щоб розглянути це питання в майбутньому.
Довідково. Востаннє депутати Полтавської міської ради збільшували кількість зелених зон у місті в серпні 2019 року. Наразі офіційно у місті налічуються 21 парк, 37 скверів, 13 бульварів та 6 зелених зон.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»