У Полтаві засудили до 5 років умовно чоловіка, який літав з квадрокоптером над військовим аеродромом та заважав вильотам на бойові завдання до сходу
Київський райсуд Полтави виніс вирок Костянтину Ш., який запускав квадрокоптер над аеродромом військової частини. 2 червня суддя Юрій Куліш затвердив його угоду з прокурором та засудив до 5 років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, польоти 35-річний полтавець виконував упродовж 2019-2020 років. Квадрокоптер Hubsan Zino H117S 4K FPV Brushless він запускав у напрямку в/ч А3384. Через ці польоти підрозділами армійської авіації не могли виконувати власні вильоти, зокрема — на бойові завдання у районі проведення Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
28 квітня проти Костянтина Ш. відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 114-1 ККУ. Йому закидали, що він діяв умисно, мав намір перешкодити діяльності ЗСУ в особливий період та усвідомлював протиправність своїх дій.
За місяць, 28 травня, чоловік уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Він зобов’язався визнати провину, а прокурор Роман Ілляшевич — наполягати на призначенні умовного терміну, попри загрозу реального ув’язнення.
Цей документ 2 червня затвердив суддя Юрій Куліш. Він визнав чоловіка винним у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
Суд врахував щире каяття полтавця, активне сприяння розкриттю злочину, а також, що він раніше не притягувався до відповідальності та має на утриманні двох неповнолітніх дітей. Тому у якості покарання суддя призначив 5 років ув’язнення, від відбування яких звільнив, визначивши іспитовий термін — 3 роки.
Нагадаємо, що перед запуском додатку віртуальних подорожей містом PoltavaOpen авторам проекту довелося цензурувати важливі військові об’єкти та злітну смугу. Замість них на панорамах поля та дерева. Тільки завдяки цьому розробникам вдалося обійти обмеження на зйомку військових об’єктів з квадрокоптера та відзняти Музей важкої бомбардувальної авіації з висоти.
Заборона на польоти дронів над військовими частинами та полігонами існує з 2017 року. Адміністрація може збивати такі квадрокоптери, а їх власників — затримувати.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»