Окремі нардепи від парламентських фракцій «Голос» та «Слуга народу» розпочали збирати підписи за відставку Авакова. Представники Полтавщини, із якими вдалося поспілкуватися, не готові підтримувати ініціативу колег
Парламентська фракція «Голос» ініціювала збір підписів народних депутатів за проект рішення про звільнення Арсена Авакова з посади керівника МВС. До ініціативи приєдналися й окремі нардепи від фракції «Слуга народу».
Нардеп від «Голосу» Олександра Устінова так пояснила потребу у відставці Авакова:
— Ми всі з цієї трибуни чули про Авакова і про те, що відбувається у поліції. Я почула дуже багато розмов, що коли піде Аваков, то у нас тут буде Росія. Так от — у нас, якщо буде Аваков, то буде Росія. Учора на голову поліції Вінницької області призначили сепара. Це людина, яка стояла разом з проросійськими протестувальниками 2 травня в Одесі. Цю людину не посадили, а підвищили. Це не допустимо.
Для розгляду цього питання ініціаторам потрібно зібрати 150 підписів, щоб розглянути його у п’ятницю, під час години запитань до уряду. До речі, звернення з приводу відставки очільника МВС Арсена Авакова відмовилися підписувати у «Європейській солідарності». Співголова фракції Ірина Геращенко пояснила, що регламент Ради не передбачає збору підписів для зняття будь-якого міністра. Хоча раніше ця фракція готова була підтримати звільнення очільника МОЗу Максима Степанова, яке нардепи ініціюють у аналогічний спосіб.
Народні депутати від Полтавщини, члени фракції «Слуга народу», із якими нам вдалося поспілкуватись, поки не готові підтримати своїх колег.
Дмитро Нальотов (144 округ):
— У мене є сформований погляд на Арсена Авакова як на міністра та політика, але Президент особисто брав на себе відповідальність за призначення і не логічно, не знаючи позицію Президента на цю ситуацію, приймати рішення. Чекаємо міністра у п’ятницю в парламенті.
Андрій Боблях (145 округ):
— До мене ніхто не підходив для підпису, тому не знаю чи хтось з моїх колег підписував. Якщо це ініціатива президента, то я підтримав би його 100%.
Анастасія Ляшенко (148 округ):
— До мене не підходили, а якби підійшли, то я поки не готова підписувати, адже потрібно над цим поміркувати. З одного боку, якщо йти за такою логікою, то потрібно звільняти й міністра МОЗу, адже люди помирають у лікарнях. З іншого боку — він мав достатньо часу для реформи поліції. Тому над цим питанням потрібно думати.
Костянтин Касай (149 округ):
— Із підписним листом не підходили. Але я вважаю цю ініціативу юридично неправильною. Якщо так, то вже потрібно звільняти увесь Уряд. І взагалі мені не подобаються ініціативи «Голосу». Наприклад, вони ініціювали санкції проти російських соцмереж. Але це повноваження РНБО, а не парламенту.
Нагадаємо, у серпні 2019 року, під час призначення нового складу Кабміну, більшість нардепів від Полтавщини пояснювали своє голосування «за» тим, що воно було пакетним, а за роботу Арсена Авакова взяв персональну відповідальність президент України Володимир Зеленський.
Один з полтавських нардепів — Дмитро Нальотов — до свого потрапляння у Верховну Раду брав участь в акції «Хто замовив Катю Гадзюк?» під стінами обласної прокуратури, де учасники вказували на саботаж правоохоронних органів щодо розслідування справ нападів на громадських активістів.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»