Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві чиновники відмовилися від економії півмільйона гривень на капремонті 29-ї школи


Вісті з Полтави - У Полтаві чиновники відмовилися від економії півмільйона гривень на капремонті 29-ї школи

Школа № 29 на вул. Алмазній, 1 у Полтаві | Фото: Анастасія Недогорська

Управління капбудівництва відхилило дешевші пропозиції трьох фірм, аби замовити капремонт приміщень школи № 29 за 1,8 млн грн


25 травня управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір на капремонт приміщень школи № 29, що на вул. Алмазній, 1. Замовлення віддали фірмі, яка запропонувала виконати роботи за 1,8 млн грн. Це була найвища ціна і більш дешеві пропозиції замовник відхилив через нестачу документів. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.



Тендер на капремонт приміщень, улаштування системи зовнішнього відеоспостереження та благоустрій території 29-ї школи був оголошений ще 4 березня. 2 місяці його не могли закінчити через скарги та перевірки.



Отже, на конкурс заявилися чотири полтавські фірми з наступними пропозиціями:


Учасник
Первинна пропозиція, грн
Остаточна пропозиція,
грн

ТОВ «НВП «Термотех»
1 768 900,00
1 371 428,57
ТОВ «СВ-Білдінг»
1 625 639,05
1 512 857,14
ТОВ «Марк
Строй»
1 862 000,00
1 838 571,42
ТОВ «Добробуд-Інвест»
1 862 095,00
1 839 000,00

Попри те, що остання запропонувала найвищу ціну, вона все одно отримала договір. Пропозиції решти конкурентів відхилили одну за одною.



«НВП «Термотех» вчасно не надіслав УКБ документи, які мав надати у паперовому вигляді, як переможець аукціону. Зокрема, у конверті мала бути договірна ціна, розрахунки загальновиробничих та адміністративних витрат по підприємству за минулий період і розрахунок розміру кошторисної зарплати.



«СВ-Білдінг» та «Марк Строй» документально не підтвердили наявність обладнання та матеріально-технічної бази. Обидва товариства не мають власної техніки й орендують її в інших компаній. Однак вони не додали до пакета документів папери, які б підтверджували право власності орендодавців на це обладнання.



З усіх трьох відхилених учасників невдоволення таким рішенням висловило лише ТОВ «СВ-Білдінг». 24 квітня фірма подала скаргу до Антимонопольного комітету. Окрім відхилення своєї пропозиції, товариство намагалося оскаржити і визнання переможцем «Добробуд-Інвест», у документах якого були помилки.



АМКУ розглянув папери й упродовж трьох тижнів виніс рішення. Колегія відмовила «СВ-Білдінг» у задоволенні скарги та вирішила, що тендерний комітет визнав «Добробуд-Інвест» переможцем законно.



Зазначимо, що поки тривало листування, закупівлею зацікавилася й Держаудитслужба України. 28 квітня, за наказом заступника голови ДАС Олександра Шкуропата, був розпочатий моніторинг планування тендера та оцінки пропозицій. Але 5 травня Держаудитслужба призупинила моніторинг через розгляд справи в АМКУ.



За планом, перевірку мали поновити після того, як АМКУ винесе рішення по оскарженню. Однак цього не відбулося.



У результаті договір на капремонт приміщень школи, облаштування території та встановлення відеонагляду був підписаний із найвищою ціною, а місто втратило шанс зекономити від 428 грн до 468 тис. грн.



За умовами контракту, ТОВ «Добробуд-Інвест» має почати роботи вже у червні — із розбирання асфальту, вивезення ґрунту та улаштування системи відеоспостереження. Закінчити капремонт планують до початку цієї осені. Після цього упродовж 10 років, якщо будуть виявлені недоліки, підрядник усуватиме їх власним коштом.


















Нагадаємо, що минулого року, у 29-й школі уже проводився капітальний ремонт — але тільки фасаду, тобто зовнішньої частини. Замовником тоді виступало управління освіти Полтавського міськвиконкому, а роботи виконувало ТОВ «БФ «Сіріус» — за 1,4 млн грн.



За місяць після початку робіт слідче управління поліції Полтавщини відкрило кримінальне провадження за фактом привласнення бюджетних коштів, виділених на капремонт. Поліція підозрює, що директор «БФ «Сіріус» Григорій Петрушко спочатку змовився із двома іншими компаніями, аби створити видимість конкуренції, потім підробив акти виконаних робіт, а після — конвертував заробіток у готівку за допомогою підставних фірм. За рік жоден з фігурантів справи не отримав повідомлення про підозру. Слідство триває досі.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?