Після послаблення карантину 22 травня особи старше 60 років все ще мають бути на самоізоляції: не працюючим у життєзабезпечувальних галузях пенсіонерам заборонено їздити у транспорті
Транспорт для непрацюючих у стратегічних галузях пенсіонерів закритий і після послаблення карантину. Такі норми містить Постанова Кабміну від 20 травня № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».
Зокрема, пункт 6-й постанови передбачає обов’язкову самоізоляцію для осіб, які досягли 60-річного віку, крім:
Окрім того, самоізоляції не підлягають люди, старше 60 років, які працюють в організаціях:
Решти пенсіонерів більшість послаблень не торкнулася. Зокрема — і щодо проїзду у громадському транспорті. Вони мають бути на самоізоляції, оскільки є найбільш вразливою категорією для коронавірусу. І раз для них лишилися умови самоізоляції, то їздити у тролейбусах і маршрутках такі люди старшого віку мають право лише за спецдозволами з місця роботи (якщо такі є).
Окрім того, варто нагадати: нові правила є саме послабленням і карантин ще триває. Хоча решті населення дозволений проїзд у міському пасажирському транспорті, Уряд все ще залишив обмеження на кількість людей у салонах та «масочний режим». Тролейбуси та автобуси можуть перевозити не більше людей, ніж ті мають сидячих місць. І всі пасажири повинні бути в масках або респіраторах.
Нагадаємо, з 22 травня по всій Україні ввели «адаптивний карантин». Кабмін оприлюднив відповідний документ із затримкою, тому в перший день послаблення більшість полегшених норм не змогли запрацювати — допоки потрібні рішення не ухвалили міські комісії, а області не виконали норми по тестуваннях на COVID-19. Повний перелік заходів, дозволених на Полтавщині під час карантину можна переглянути тут.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»