Суд призначив мільйон гривень застави для підозрюваного у розкраданні 6 мільйонів з ремонту аеропорту «Полтава» підрядника і залишив під домашнім арештом посадовця ОДА, який виконував технагляд
Полтавський апеляційний суд розглянув дві скарги на види запобіжних заходів для двох підозрюваних у справі розкрадання бюджету з ремонту приміщення аеропорту «Полтава». Колегія суддів у складі Андрія Рябішина, Вікторії Герасименко та Алли Гонтар посилили умови для підрядника Сергія Штрікуля, визначивши для нього заставу, і залишили під домашнім арештом працівника Полтавської ОДА Романа Сального. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.
Нагадаємо, кримінальне провадження по справі розтрати обласного бюджету було відкрите у жовтні 2018 року. Розслідування стосується капітального ремонту приміщення КП «Аеропорт-Полтава» у 2018-му, яке проводило ТОВ «БК «Центр-Буд», керівником якого на той час був Сергій Штрікуль.
31 березня 2020-го підряднику повідомили про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 ККУ), ухиленні від сплати ПДВ (ч. 2 ст. 212 ККУ) та службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 ККУ). За версією слідства, «БК «Центр-Буд» завищив обсяг виконаних робіт на 5,3-5,8 млн грн і привласнив таким чином 1/6 від суми виконаних робіт. Адже за капремонт аеровокзалу з улаштуванням міжнародного пункту пропуску, станом на минулий рік, фірма отримала від Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА 36 млн грн.
3 квітня Сергію Штрікулю обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Кажучи простіше, його відпустили під підписку про невиїзд. Прокуратура не погодилася із таким рішення і подала апеляційну скаргу.
12 травня її розглянули судді Андрій Рябішин, Вікторія Герасименко та Алла Гонтар. Вони врахували, що у справі встановлені не всі співучасники. Знаючи про них, Сергій Штрікуль, може вплинути на хід розслідування. Тому колегія суддів вирішила посилити обмеження для екс-підрядника.
Прокурор Роман Ілляшевич просив взяти підозрюваного під варту із правом внесення 6 млн грн застави (трохи більше, ніж сума, розкрадання якої інкримінують Сергію Штрікулю). Судді погодилися із таким видом запобіжного заходу, але встановили менший розмір застави — 1 млн грн. За нашими даними, чоловік уже вніс кошти, тому не потрапив у СІЗО.
Співучасть у розкраданні бюджету на ремонті аеропорту закидають і посадовцю із Полтавської ОДА. За версією слідства, головний спеціаліст відділу технагляду управління капбудівництва Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА Роман Сальний не перевірив роботи ТОВ «БК «Центр-Буд» у повному обсязі і підписав документи про виконання. Це нібито і допомогло Сергію Штрікулю розікрасти кошти.
8 квітня Роману Сальному повідомили про підозру у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 ККУ). 9 квітня його відсторонили від посади та обрали запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.
Таке обмеження не задовольнило вже самого підозрюваного. Він подав апеляційну скаргу, яку розглянули 7 травня. Адвокат Романа Сального клопотав про те, щоб його підзахисному призначили особисте зобов’язання.
Та сама колегія суддів — Андрій Рябішин, Вікторія Герасименко та Алла Гонтар — вирішили, що суд першої інстанції правильно обрав запобіжний захід, тому залишили його без змін. Тобто відсторонений працівник ОДА і надалі перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.
Зазначимо, що обидві міри — і для Сергія Шрікуля, і для Романа Сального — діють до 31 травня цього року. Якщо СБУ не встигне закінчити розслідування до цього терміну, вони мають клопотати про продовження запобіжних заходів.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»