Для Полтави розробляють online-карту, на якій буде видно інформацію про МАФи, землю, об’єкти будівництва та заклади освіти й культури
Команда спеціалістів створює для Полтави веб-геопортал містобудівного кадастру. Управління з питань містобудування та архітектури уклало ряд договорів на закупку техніки й адміністрування системи.
Платформу для системи створить компанія «SoftPro», яка займається розробкою програмного забезпечення, створенням геопорталів, картографією та геоінформатикою. У 2014 році компанія почала розробляти проект містобудівного кадастру для Львова та області.
Головний архітектор Полтави Микола Шевельов розповів:
— Сесія затвердила програму містобудівного кадастру, відповідно до неї продовжують впроваджувати цю систему. Для системи потрібні комп’ютери сервери, програмне забезпечення та інше. Буде створений геопортал, де можна переглянути карту, вибирати шари генерального плану, аерофотозйомку, зонування, детальні плани території й навіть будуть шари із тимчасовими спорудами. Буде багато розділів, шарів і графічного матеріалу, які об’єднуються у кадастр. Ми орієнтуємося і на ті системи, які діють в інших містах України. Наявність геопорталу передбачено програмою розробки містобудівного кадастру.
Судячи з опису, система Полтави буде схожа на містобудівний кадастр Львова. Це карта із набором шарів і різних інструментів. Наприклад, можна знайти на карті кіоск та переглянути паспорт тимчасової споруди: хто власник, яка площа, дата видачі дозволу та дата його закінчення.
Можна переглянути інформацію про обрану земельну ділянку, детальний план території чи містобудівні умови на об’єкт будівництва. На карті Львова чітко видно зони охорони історичного середовища, які під захистом ЮНЕСКО.
Можна вибрати шар із навчальними закладами чи дитячими садочками, побачити, де вони знаходяться на карті та скільки у них місць.
Микола Шевельов говорить, що в планах закінчити роботу над веб-геопорталом до 2020 року.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»