Авторизация

Вісті з Полтави - Цифровий газовидобуток: у ДТЕК Нафтогаз створені віртуальні робочі станції


Вісті з Полтави - Цифровий газовидобуток: у ДТЕК Нафтогаз створені віртуальні робочі станції

Олефірівська УППГ ДТЕК Нафтогаз

У ДТЕК Нафтогаз створили віртуальний сервер — спеціалізовані графічні станції, які значно підвищують ефективність і безпеку при моделюванні родовищ.


Віртуальний сервер розробили, насамперед, для фахівців з геології та розробки ДТЕК Нафтогаз, які будують 3D-моделі родовищ у програмному комплексі Petrel і працюють з даними обсягом понад сотні гігабайт.



Застосування віртуального сервера підвищує рівень взаємодії під час моделювання родовищ. Тепер над одним 3D-проектом можуть послідовно працювати фахівці, що знаходяться в різних офісах компанії, а також зовнішні експерти. Доступ до даних можна миттєво отримати з будь-якого комп’ютера, в будь-який час, з будь-якого офісу, а також швидко обмінятися цією інформацією з колегами, не витрачаючи час на фізичне копіювання.



Технологія також забезпечує централізоване резервне копіювання даних, що підвищує рівень інформаційної безпеки та мінімізує ризик втрати даних. Третя перевага — підвищення швидкості розрахунків і моделювання родовищ і, як наслідок, — збільшення ефективності.



Проект — заслуга ІТ-фахівців ДТЕК спільно з командою ДТЕК Нафтогаз. У ньому використали обладнання Hewlett Packard і технологію VDI VmWare Horizon — virtual desktop infrastructure.



Керівник департаменту ІТ інфраструктури ДТЕК Денис Гарькавий зазначив, що при створенні віртуального сервера змінили підхід до роботи з даними з розподіленого, коли обробка інформації проводиться на робочих станціях користувачів, на централізований:



— Особливого значення технологія VDI набуває для забезпечення безперервності бізнесу, адже дозволяє отримувати безпечний доступ до даних і продовжувати роботу в дистанційному режимі. За цією технологією — майбутнє робочих місць користувачів та віддаленої роботи.



Іван Гафич, директор з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз підкреслив:



— За допомогою віртуального сервера вдалося не тільки цілком реалізувати повний цикл віддаленої роботи з даними і використання спеціалізованого програмного забезпечення, але і досягти значної гнучкості робочого процесу, прискорити взаємодію між командами і підвищити продуктивність роботи. У підсумку, навіть в умовах карантину немає обмежень для виконання завдань з 3D-моделювання родовищ і аналізу результатів, що дозволяє геологам і розробникам родовищ працювати на повну силу.



Далі проект віртуального сервера буде розширено для інших підрозділів ДТЕК Нафтогаз вже в рамках програми цифрової трансформації MODUS і її напрямку «Цифрове родовище».



— Сьогодні цифрова трансформація — це необхідний крок для ефективності та конкурентоспроможності підприємства у глобальній цифровій економіці. З 2018 року ми працюємо над цілісною трансформацією всіх напрямків бізнесів ДТЕК. В рамках «Цифрового родовища» ми плануємо впроваджувати кращі технології для підвищення якості стратегії розробки родовищ, підтримки оптимального режиму експлуатації свердловин, надійності роботи систем, — зазначив Дмитро Осика, керівник інформаційно-цифрових технологій і програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.



Довідка



ДТЕК — найбільший приватний інвестор в енергетику України. Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.



ДТЕК Нафтогаз — найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. У 2019 році видобула 1,66 млрд кубометрів природного газу, що є історичним рекордом серед приватних газовидобувних компаній у галузі. З 2013 року ДТЕК Нафтогаз збільшив видобуток газу більш ніж у 3 рази, продемонструвавши стрімку динаміку розвитку у газовидобувному секторі країни.


Катерина ТАРАСОВА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка