На депутатській комісії розглянули проекти рішень ставок місцевих податків та зборів на 2021 рік. За процедурою ці регуляторні акти мають пройти експертизу і тільки після цього винесені на затвердження не пізніше 15 липня 2020 року
Сьогодні відбулося засідання депутатської комісії Полтавської міськради з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму.
Робота комісії під головуванням Дмитра Сенчаковича (окрім нього підключилися депутати Юрій Синяк, Дмитро Батигін, Дмитро Петров, Вячеслав Федоряка та Вадим Ямщиков) була перервана вже на початку засідання. Виявилося, що із 6 присутніх членів комісії депутат Вячеслав Федоряка готовий голосувати лише за 2 проекти рішення, а тому комісія не набирала необхідної більшості голосів.
Тоді голова комісії оголосив перерву під час якої «підтягнувся» раніше відсутній депутат Олег Бєлоножко (натомість Федоряка більше у роботі комісії участі не брав). Отримавши необхідний мінімальний кворум з-поміж представників міськрадівської більшості комісія відновила свою роботу.
Начальник бюджетно-фінансового управління міськвиконкому Тетяна Чумак повідомила, що податки та збори на 2021 рік повинні бути прийняті не пізніше 15 липня 2020 року.
Проекти рішень та аналізи регуляторних актів були опубліковані у газеті «Вечірня Полтава» 13 травня цього року.
Ставка податку для фізичних та юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 1,5% мінімальної зарплати за один квадратний метр бази оподаткування.
Проектом рішення пропонується встановити ставку податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, незалежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Встановити ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, незалежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Встановити ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, незалежно від місця розташування (зональності) у розмірі 0,2 відсотка від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Ставки податків на 2021 рік не змінено.
В залежності від функціонального призначення земельних ділянок ставки коливаються від 0,2% до 12% від нормативної грошової оцінки землі. Ставки та пільги зі сплати земельного податку визначені на рівні 2020 року.
Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року; другої групи у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; третьої групи у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи (обсяг доходів не перевищує 7 млн грн) — 3% від доходу в разі сплати податку на додану вартість згідно із Податковим кодексом, 5% доходу в разі включення ПДВ за сплату єдиного податку.
Для четвертої групи — розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування (у відсотках бази оподаткування) — від 0,19% до 6,33%.
Це на рівні 2020 року.
Об’єктом оподаткування є автомобілі з роком випуску не більше 5 років. Середньоринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. Ставка транспортного податку на 2021 рік визначена відповідно до податкового кодексу — 25 тис. грн на рік.
Управління ЖКГ оголошує конкурси, однак котрий рік поспіль на них ніхто не заявляється. Тому цей збір у Полтаві не справляється.
Ставка туристичного збору встановлюється за окупну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) в розмірі 0,5% для внутрішнього туризму та в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати встановленої на 1 січня звітного податкового року для однієї особи за одну добу тимчасового проживання. Це 23 грн 60 коп. на добу.
Депутати одноголосно взяли проекти рішень до відома і вирішили направити їх на експертний висновок, як того вимагає процедура прийняття регуляторних актів.
Для розуміння важливості цих відсотків, переведемо їх у практичну площину. Так, станом на березень 2020 року Полтава планувала отримати протягом року 601,5 млн грн місцевих податків — майже 20% усієї дохідної частини бюджету.
За інформацією Олександра Шамоти, яку він озвучив під час сьогоднішнього брифінгу у Полтавській ОДА, бюджет міста недоотримав у квітні 28 мільйонів податку з доходів фізичних осіб.
Загалом через карантин Полтава може втратити 280 млн грн власної дохідної частини.
Нагадаємо, минулого року Полтавська міська рада до останнього затягнула затвердження ставок місцевих податків на 2020 рік. Через конфлікт у коаліції, їх розглянули лише 11 липня, за 4 дні до кінцевого терміну.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»