У Полтаві перевізники влаштували протест з вимогою відновити регулярні перевезення та відкрити авторинки
Сьогодні о 10-й годині на площі перед Полтавською ОДА відбулася акція протесту перевізників та підприємців з авторинків. Навколо площі водії виставили близько 40 автобусів. Окремою колоною по місту їздили автобуси «Зеленого слона». Мітингувальники вимагали послаблення карантину, зокрема — відновлення приміських, міжміських, міжобласних та міжнародних автобусних пасажирських перевезень.
Подібні акції проходять по всій території України, в тому числі й в Києві — перед будівлею Кабміну.
У Полтаві акцію організували транспортні компанії, автостанції й організація #SaveФОППолтава.
До протестувальників вийшов начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. Йому передали лист зі скаргами й вимогами.
Свої вимоги подала й організація #SaveФОППолтава. Крім озвучених вимог перевізників, вони вимагають зменшити податкове навантаження на підприємців та відновити роботу авторинків.
Сергій Марчишинець пообіцяв, що направить вимоги протестувальників до Кабміну. Обласна адміністрація не може дати дозвіл на відкриття транспортних перевезень, тому будуть чекати рішення Кабінету міністрів.
Директор підприємства ТОВ «Арсенал 2009» Володимир Волик, автобуси якого курсують маршрутом Полтава — Суми, розповів:
— Я закритий з 17 березня. У мене 5 працівників, які сидять без роботи й вимагають, щоби я щось робив для того, щоби вони заробили гроші. Я їм сьогодні по 1 тисячі видав допомоги, бо їм нема за що навіть поїсти. Ми вимагаємо відкрити приміські сполучення, міжміське і міжобласне. Автобуси стоять і якщо завтра їх відкрити, вони поїдуть.
Керівник #SaveФОППолтава Сергій Лазарєв прокоментував акцію протесту:
— Проводимо спільну акцію, щоби запустити транспорт. Відкрилася частина бізнесу і частина магазинів, але не можуть добратися ні покупці, ні самі підприємці. Обов’язково треба відкривати транспорт. Також у Полтаві не відкритий промтоварний і авторинок. В інших областях всі ринки працюють. Ми повинні покази владі, що підприємці є. І ще ми виступаємо проти фіскалізації, бо після карантину і так багато підприємців не відкриються, а їм ще запровадять касові апарати. Хочемо, щоби уряд звернув увагу і скасував закон про касові апарати.
— Нас ніяк не можуть відкрити, ми не зрозуміло до кого відносимося, — розповідає продавчиня з авторинку. — Ніяких документів немає щоби нас відкрили. Не відкривають промтоварний ринок, не відкривають нас, не відкривають «залізничників» на вулиці Новий базар. Ми як ізгої, як дев’ята рота в Афганістані. У нас також сім’ї й діти, за все треба платити.
— Я зараз живу за рахунок дружини, мені соромно. Три місяці жити за рахунок жінки, — додав чоловік, що торгує деталями на авторинку.
Нагадаємо, що автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення заборонені із 17 березня. Громадський транспорт в місті не закрили, але вели обмеження спочатку до 10 осіб в салоні, потім до половини від загальних місць у салоні, а пізніше — лише за кількістю сидячих місць. Втім, можуть їздити тільки працівники життєзабезпечувальних галузей. Деякі полтавські перевізники отримають компенсацію за перевезення медиків і комунальників.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»