На людей, які зафіксували порушення при ремонті дороги, керівництво Щербанівської ОТГ написало заяви до поліції та за місцем їх роботи, а також організувало дискредитацію у ЗМІ. Люди сприймають це як тиск та переслідування.
Нещодавно члени ГО «Громадська рада Щербанівської ОТГ» разом з жителями с.Розсошенці стали свідками грубого порушення правил поточного ремонту однієї з вулиць даного населеного пункту. За нашими даними, ремонтні роботи проводило КП «Комунальник» Щербанівської сільської ради. Люди не стали зупиняти роботу техніки, але викликали на місце поліцію та усі порушення фіксували на камеру, щоб згодом долучити це відео до матеріалів кримінального провадження. По приїзді поліції, один із мешканців с.Розсошенці написав заяву про спробу розкрадання бюджетних коштів під час ремонту дороги.
На місце проведення робіт прибув і начальник УЖКГ виконкому Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко. Посадовець, навпаки, роботою комунальників був задоволений і відмовився на вимогу людей робити зауваження працівникам за неякісне асфальтування. Така поведінка одного з керівників Щербанівської ОТГ, на мою думку, свідчить про те, що неякісний ремонт вулиць робиться, як мінімум, з його відома.
За незрозумілих причин, у Полтавському районному відділенні поліції повідомлення мешканців про спробу розкрадання бюджетних коштів не стали реєструвати до Єдиного реєстру досудових розслідувань (відкривати кримінальне провадження), а матеріали передали на розгляд дільничного офіцера. Тобто, по суті, спустили на гальма. Адже, провести фахові експертизи якості проведення ремонту вулиці можна лише за рішенням слідчого в рамках розслідування кримінального провадження. Дільничний не має подібних повноважень.
Начальник УЖКГ виконкому Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко звернувся до поліції із заявою про порушення правил карантину мешканцями, які фіксували на камеру роботу підлеглих йому працівників. Окрім цього, написав офіційний лист керівнику за місцем роботи одного із мешканців, у якому також звинуватив його в порушенні правил карантину.
Також «травля» громадських активістів розпочалась на інтернет-ресурсах сільської ради, а також у ЗМІ. Так, навіть сьогодні, на правах реклами з’явилась стаття авторства Андрія Командирова. Це підприємець та товариш Голови Щербанівської сільської ради Ігора Процика, який постійно отримує мільйонні підряди на ремонт різних об’єктів від Щербанівської сільради. У своїй публікації цей горе-писака розповідає про моє втручання у життєдіяльність ОТГ навіть не вказуючи, що я є членом Виконавчого комітету Щербанівської сільської ради. І це лише один із прикладів брехні та бруду, до якого вдаються останнім часом керівники Щербанівської ОТГ, щоб підірвати довіру людей до правди, яку ми про них розповідаємо.
Громадські активісти, які фіксували порушення при ремонті вулиці, такі дії начальника УЖКГ В’ячеслава Макаренко та загалом керівництва Щербанівської ОТГ сприймають як спробу залякування та тиску. Безпідставне звинувачення в порушенні правил карантину, бруд у ЗМІ — це попередження їм, а також і іншим мешканцям громади сидіти вдома та не заважати посадовцям робити ремонти та інші справи так, як вони того хочуть. Сподіваємось, що читачі, в тому числі і «Полтавщини», зроблять правильні висновки, а працівники поліції та керівники підприємства об’єктивно підійдуть до розгляду цих звернень і розберуться у справжніх мотивах таких дій посадовців Щербанівської сільської ради.
Андрій ПОНОМАРЬОВ, член Виконавчого комітету Щербанівської сільської ради, член ГО «Громадська рада Щербанівської ОТГ»