Наприкінці березня орендатор підземки на зупинці «Гетьмана Сагайдачного» розірвав договір оренди — протягом двох тижнів у квітні у переході невідомі двічі били лампочки та влаштували пожежу
Наприкінці березня Олександр Артеменко, орендатор приміщень підземного переходу на вул. Європейській, 108-а, що поряд з зупинкою «Гетьмана Сагайдачного», вирішив розірвати договір оренди. На початку квітня він забрав з приміщення меблі, вхідні двері, облаштував перехід трьома лампочками та забив входи до підсобних приміщень і туалету дошками. Але без охорони у підземці протягом двох тижнів невідомі двічі розбили лампочки, пробили дірку в дошці, яка закривала вхід до одного з підсобних приміщень, та влаштували пожежу.
Начальник відділу оперативного реагування служби Сергій Зубань розповів, що до служби «15-80» вже надходили скарги від місцевих мешканців, що в переході немає освітлення, тому зараз комунальники вирішують питання щодо організації тимчасового освітлення. Далі долею підземки опікуватиметься управління майном комунальної власності міста.
Колишній орендар переходу, депутат Полтавської міськради 6-го скликання, Олександр Артеменко розповів, що орендував приміщення підземного переходу біля зупинки «Гетьмана Сагайдачного» близько 17 років. Він зазначив, що розірвав договір оренди та вивіз з приміщення все, що було йому потрібне. Минулої п’ятниці, 17 квітня, всі суборендатори забрали свої меблі, прибрали та зашили всі двері подвійним ДСП, щоб у переході був максимально прямий прохід і не було доступу до підсобних приміщень.
— Освітлення зробили заново — не розбите по групам, як було для магазинчиків. А просто лампочки по коридору, — пояснив Олександр Артеменко. — А вже наступного дня — у суботу, в обідній час — приїжджаючи поряд з переходом, вирішив спуститися та подивитися чи все нормально. Коли спустився, то побачив, що всі лампочки розбиті. За першу ніч розбили не лише лампочки, вибили ДСП у туалет та зробили дірку ще в одне приміщення в переході. З освітлення цілим залишився лише один світильник, який висить на вході біля податкової міліції.
Олександр Артеменко також розповів, що пожежа 29 квітня в переході сталася через те, що хтось заніс в приміщення для охоронця матрац і підпалив його. А за день до пожежі, 28 квітня, колишній орендатор був у переході та знову зробив там освітлення, яке працює й до сьогодні. Коли місто вирішить, що робити з цим підземним переходом, то вони туди своє освітлення підключать. Зараз же перехід освітлюється електроенергією з підстанції колишнього орендатора.
Також підприємець зазначив, що орендувати приміщення почав ще у 2003 році, з того часу перехід був повністю на його утриманні. Побудована у 80-х роках споруда до того жодного разу капітально не ремонтувалася. Орендна плата хоч і була невеликою, але, за словами Артеменка, витрати на утримання були величезними. Потрібно було платити заробітну платню охороні, бо перехід закрити на ніч не можна — він цілодобовий. Також були витрати і на прибиральницю, і на оплату електроенергії — у переході є насос для води.
Відповідно до переліку об’єктів комунальної власності Полтави, що передані в оренду, місячна орендна плата за підземний перехід на вул. Європейська, 108-а станом на березень складала 3871 грн.
Ймовірно, правоохоронцям подібна орендна плата теж здалася недостатньо великою, тому рік тому було відкрите кримінальне провадження, щодо можливого зловживання службовими обов’язками працівниками виконавчого комітету міськради. Під приціл слідчих потрапила оренда десятків комунальних об’єктів, в тому міських підземних переходів. Чим закінчилося річне розслідування справи — невідомо.
Нагадаємо, у листопаді 2019 року місто розірвало договір оренди приміщень палацу спорту «Спартак». Покидаючи приміщення орендар демонтував котли опалення і будівля на деякий час залишилася без гарячої води та тепла.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»