Авторизация

Вісті з Полтави - Полтава замовила будівництво скейтпарку на Алмазному за 1,3 млн грн — відкрити мають у липні


Вісті з Полтави - Полтава замовила будівництво скейтпарку на Алмазному за 1,3 млн грн — відкрити мають у липні

Фото: rightpark.com.ua

Скейтпарк, який виграв «Бюджет участі» 2018 року, планують збудувати до середини цього літа, але підрядник місяць не може почати роботи


Місяць тому управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому замовило облаштування скейтпарку на Алмазному за 1,3 млн грн. Будівництво досі не почали, бо підрядник вирішив наново шукати виробника обладнання для парку. Про це «Полтавщині» розповів Євгеній Марченко — автор ідеї скейтпарку, який виграв у «Бюджеті участі».



Нагадаємо, проект скейтпарку здобув перемогу на конкурсі партиципаторного бюджетування у 2018 році. Тоді Євгеній Марченко пропонував за 1,4 млн грн облаштувати у парку «Перемога» майданчик для скейтбодистів та велосипедистів зі спеціальними фігурами для тренувань.



У результаті детального обговорення ідеї, будувати такий парк вирішили в іншому місці — у мікрорайоні Алмазний — на вул. Героїв Сталінграду, 1в. Для цього обрали ділянку між колишнім кінотеатром «Алмаз» та недобудованим Воскресенським кафедральним собором.



У лютому 2020 року ФОП Нижнику замовили проектно-кошторисну документацію для будівництва скейтпарку. Це коштувало 52 тис. грн. У березні УКБ замовило і саме будівництво. Реалізувати проект за 1,3 млн грн взялося ТОВ «Будімперія 2017». За умовами договору, підрядник має виготовити майданчик і встановити на ньому фігури для скейтбордистів до кінця липня цього року.



За проектом, обладнання парку площею 30х20 метрів складатиметься з 14-ти елементів. Зокрема це:


бенк
грайндбокс
грайндбокс високий
грайндбокс кіньковий
квотерпайп (х2)
мануалбокс 
рейл кіньковий
рейл круглий прямий (х2)
рейл трикутний
фанбокс
фанбокс книжка
файнбокс книжка прямий







Як розповів автор ідеї скейтпарку Євгеній Марченко, за цей місяць «Будімперія 2017» нічого ще не зробила. Проблемою став вибір виробника обладнання.



Річ у тім, що на етапі створення проекту автори знайшли «RightPark» — профільного виробника у Києві, який розробив для них фігури з дерева і металу і створив їхню візуалізацію. Авторам була важлива якість обладнання, адже це основна частина парку, на яку йде найбільше навантаження. Решта — це просто асфальтовий майданчик з бетонною основою. Чоловіку пообіцяли, що саме у нього замовлять обладнання, коли почнуть будувати парк.



Втім, директор ТОВ «Будімперія 2017» Олексій Лисенко вирішив обрати дешевші пропозиції з тих, які надійшли йому після публікації договору на ProZorro. Виробника він поки не визначив, а тому і будівництво ще не почав. Авансових коштів він також поки не отримував.



Зазначимо, що схожий за елементами, але менший за розмірами скейтпарк побудували у 2016 році у Миргороді. Тоді це обійшлося у 214 тис. грн, з яких 74 тис. грн витратили на обладнання. Облаштуванням займалося ПрАТ «Миргородський агрошляхбуд», виготовленням фігур — ФОП Марченко Віктор Михайлович, а їх монтажем — ФОП Марченко Олег Вікторович.




Скейтпарк у Миргороді

Ще раніше, у 2015 році, свій скейтпарк побудували у Лубнах — теж з використанням обладнання «RightPark».










Скейтпарк у Лубнах

Також варто додати, що власника і керівника «Будімперії 2017» Олексія Лисенка зараз судять за привласнення бюджетних коштів. Його обвинувачують у привласненні 300 тис. грн, виділених на капремонт даху ПТУ у Миргороді. Цей факт не заважає полтавським чиновникам продовжувати співпрацю з компанією.



Так, учора управління капбудівництва підписало з ТОВ «Будімперія 2017» договір на капремонт дискотечно-виставкової зали Полтавського міського Будинку культури за 2,6 млн грн. Це була найдорожча пропозиція, але контракт все одно підписали, відхиливши двох інших учасників. Загалом же за останній рік фірма отримала від міста 14,3 млн грн, з яких 13,3 млн грн — тільки від УКБ.



Нагадаємо, у Полтаві поблизу Співочого поля вже відкривали майданчик для велотріалом та скейтбордінгом. Проте за декілька років роботи від нього нічого не залишилося.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка