У Полтаві пальне та деталі зі «швидких» списували і продавали, зокрема, на сайтах безкоштовних оголошень — у справі фігурують інженер, диспетчер та водій медичного автогосподарства
Слідчі відділення поліції № 1 Полтавського відділу ведуть справу розкрадання пального та запчастин із медичних автомобілів. Вони підозрюють, що до цього могли бути причетні головний інженер, старший диспетчер та водій автогосподарства медиків. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, на початку цього року поліції стало відомо про розтрату комунального майна «Об`єднаного автогосподарства закладів та установ охорони здоров`я Полтавської області». Саме це підприємство опікується автомобілями екстреної медицини, медицини катастроф тощо. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 ККУ (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб).
За припущенням правоохоронців, до справи причетні головний інженер, старший диспетчер та водій комунального підприємства. Нібито саме вони, з початку січня 2019 року розкрадають пальне та запчастини, які для автогосподарства купують за бюджетні кошти.
Слідчі з’ясували, що головний інженер створив кілька схем розтрати і привласнення комунального майна підприємства. Зокрема, за його вказівкою, диспетчер писав у шляхових листах більший пробіг автомобілів, ніж було насправді. Пальне, яке лишалося через таку різницю, трійця розподіляла між собою або віддавала інженеру. Той продавав її за готівку.
Приклад такої реалізації списаного майна задокументували поліцейські. Вони знайшли свідка, який навесні 2020 року побачив на сайті безкоштовних оголошень OLX повідомлення про продаж паливних талонів. У телефонній розмові з контактною особою оголошення чоловіку повідомили, що талони на бензин продають лише з «рук у руки». А92 у них коштує 20 грн/л, А95 — 21 грн/л. 6 квітня він вирішив все ж придбати пальне і йому запропонували приїхати до продавця «на роботу», аби взяти талони на 10 літрів бензину — більшої кількості той не мав.
Чоловік під’їхав за вказаною адресою — на вул. Коцюбинського, 7 (саме там зареєстроване «ОАГ ЗУОЗ»). За парканом він побачив багато машин швидкої допомоги. З середини до нього вийшов чоловік, віддав талони на 10 літрів бензину, які він може заправити на АЗС «WOG», взяв 200 грн та пішов.
Завдяки завищенню пробігу, окрім пального, працівники підприємства списували і деталі з машин. Документально вони оформляли ремонт, списання або заміну агрегатів на автомобілі чи шин, а фактично продовжували експлуатацію старого. Списані запчастини, автомобільні шини або акумулятори інженер також продавав на OLX, через знайомих або мережі СТО.
Окрім цього, працювала ще одна схема. Комунальне підприємство підписувало договори на ремонт і техобслуговування «швидких» та інших автомобілів господарства з іншими компаніями. Усі рахунки оплачувалися приватникам у повному обсязі, але фактично ремонт проводили самі водії.
Маючи таку інформацію, 13 квітня правоохоронці провели кілька обшуків: на території самого комунального підприємства, його диспетчерського округу № 1 (станція швидкої допомоги), що на вулиці Миколи Дмитрієва, 6, а також у помешканнях керівників та водіїв.
За даними реєстру судових рішень, поліцейські вилучили відеореєстратор, дорожні листи, паливні талони, направлення автомобілів на ремонт, направлення на відрядження, інші документи та акти. Упродовж тижня слідчі отримали дозвіл на арешт вилученого майна та паперів.
Наразі триває слідство і поки жодна особа не отримала повідомлення про підозру.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»