На Полтавщині адмін 10 пабліків на 20 тисяч користувачів поширював фейки про COVID-19 і їздив для конспірації в інші області: кошти на дорогу давали російські куратори
За період дії карантину Служба безпеки України викрила 207 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус. Один з них — полтавський — вів 10 пабліків із 20 тисячами користувачів і мав зв’язок з російськими кураторами. Про це повідомила прес-група СБУ.
Так, за даними СБУ полтавець адміністрував понад 10 спільнот, які поєднували майже 20 тисяч користувачів. На цих ресурсах він розміщував деструктивні публікації про перебіг пандемії COVID-19, заклики до сепаратизму та зміни меж території України, викривлені факти щодо Дня перемоги над нацизмом.
Інформацію для своїх публікацій агітатор брав із пропагандистських інтернет-видань РФ. Для конспірації чоловік виїжджав в іншу область, звідки «постив» фейкові новини. Кошти на поїздки він отримував від російських кураторів.
Під час обшуку в помешканні агітатора знайшли комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.
Інформацію про 197 із 207-ми виявлених агітаторів СБУ спрямувала до Нацполіції. Половину порушників вже притягнули до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку.
Відомо, що 10 із 207 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 ККУ). Зокрема, такі агітатори працювали в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому.
СБУ встановлює контакти фігурантів справи зі спецслужбами РФ, обставини, розподіл ролей і рівень обізнаності всіх учасників мережі з реальною метою цих інформаційних атак проти України.
Загалом же за час карантину правоохоронці заблокували понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією 800 тисяч користувачів.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»