Замість того, щоб допомагати громаді, «активісти» Щербанівської ОТГ шукають винних у своїй нездатності цього робити. І натовпом нападають на тих, хто проти. Водночас пропонують абсолютно нелогічні рішення. Наприклад, забрати гроші у вчителів та працівників культури, залишивши громаду без майбутнього.
Основний пріоритет сьогодні — робота заради майбутнього громади. Замість того Анатолій Вертелецький, Максим Брехнич та компанія пропонують абсолютно нелогічні рішення.
Я давно слідкую за групою активістів ГО у фейсбуці, і помітив, що працюють вони тільки на словах в інтернеті. Виглядають їх пропозиції просто, а, насправді, несуть за собою деструктивні наслідки.
На тих, хто з ними не погоджується, так звані активісти нападають натовпом. Особливо низько це виглядає, коли жертвою стає дівчина.
Лікар однієї з амбулаторій громади розповів про неякісні захисні маски, які медикам роздали активісти ГО. Таким чином вони намагались показати свою роботу, написали про це усюди, де могли. Але маски були жахливої якості. У той самий день «активісти» передали журналістам Полтавського каналу, які знімали про них сюжет, якісні респіратори. Але цю вибірковість так і не пояснили.
Після скандалу у соцмережах «активісти» закупили нові маски й для лікарів — на цей раз хоча б сертифіковані. А також почали цькування дівчини, яка, за їх словами, знімала лікаря на камеру.
— Я не розумію, чому лікарям вони надали якісь самоткані, неякісні маски, а журналістам гарні респіратори. Чи ті журналісти важливіші за лікарів? А потім всі ці «каратисти» разом нападають на дівчину. Де тут гідність? Чи їх так вчили на заняттях з бойових мистецтв? Натовпом «бити» одну людину, тим паче жінку — це неправильний кодекс гідності, — обурюється член Штабу Щербанівської ОТГ по боротьбі з коронавірусом Андрій Командиров.
Замість конструктивної допомоги громаді Анатолій Вертелецький, який також є членом Штабу по боротьбі з коронавірусом, намагається зробити з кожного засідання політичний скандал.
Наприклад, пан Вертелецький вніс пропозицію забрати гроші зі сфер освіти та культури. А ця заява близька до того, щоб залишити громаду без майбутнього. Це викличе освітню та культурну кризу в ОТГ, яку неможливо буде подолати. Не кажучи вже про те, що вчителі та працівники культури можуть залишаться без зарплат.
Цитуючи Отто фон Бісмарка: «Ставлення держави до вчителя — це державна політика, яка свідчить або про силу держави, або про її слабкості». Навіть під час війн освітою та культурою ніхто не нехтував. Та і позиція української держави, яка бореться з коронавірусом і паралельно веде війна — захистити культуру та освіту.
— Не час зараз думати про політику, в країні пандемія, потрібно направляти всі сили на боротьбу та протидію ній. Як і мене, Вертелецького покликали до Штабу працювати. Бо загроза дійсно велика. Цей дешевий політичний популізм виглядає смішно у наших умовах. Зараз потрібно працювати для того, щоб захистити людей і їх майбутнє, — зазначає Андрій Командиров.
Андрій КОМАНДИРОВ