Ще в лютому за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 — висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори. Один із апаратів ШВЛ отримала Полтавська обласна інфекційна лікарня. Саме тут лікуватимуть жителів регіону із ускладненнями від COVID-19.
На Полтавщині медичні заклади готуються приймати хворих на коронавірус. Полтавська обласна інфекційна лікарня облаштовує спеціальні бокси для надання невідкладної допомоги. Оскільки в країні не вистачає систем штучної вентиляції легень, на допомогу медикам приходить бізнес. Підприємці та компанії купують і передають лікарням обладнання, тести, індивідуальні засоби захисту. Серед них і Фонд Ріната Ахметова.
— Апарати ШВЛ призначені для того, щоб хворому швидко подати кисень до легень і він не втратив ніяких життєво важливих функцій. Від цього приладу фактично залежить життя пацієнта, — розповідає лікарка-інфекціоністка Полтавської обласної інфекційної лікарні Людмила Калініченко.
На необхідності сучасного медобладнання наголошує і завідувач відділення інтенсивної терапії Сергій Ковтун.
— Цим апаратом можна провести неінвазивну вентиляцію легень. Без нього лікування хворих із ускладненнями коронавірусу неможливе. Вдячні нашим партнерам за допомогу і підтримку, — говорить лікар.
Загалом Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси — благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.
Нагадаємо, що на Полтавщині працює ДТЕК Нафтогаз, яка неодноразово підтверджувала свій статус соціально-відповідальної компанії. Так, нещодавно ДТЕК Нафтогаз завершив реконструкцію Шишацької центральної районної лікарні, вклавши у цей проєкт 8,3 млн грн.
ДТЕК Нафтогаз — найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. 2019 року видобула 1,66 млрд кубометрів природного газу, що є історичним рекордом серед приватних газовидобувних компаній у галузі.
Компанія веде свою діяльність на території Шишацького та Миргородського районів, та у Мачухівській ОТГ. Багато років компанія реалізує програми соціального партнерства з цими районами та громадами, щороку фінансуючи соціальна проєкти на 10 млн грн.
Алла ШАБЕЛЬНИК