Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни


Вісті з Полтави - У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни

Цими днями у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського відбулась презентація книги-брошури «2014: початок російсько-української війни».


Це проєкт, який виник з інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «До 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України». Яку подію можна вважати точкою відліку для початку конфліктів народів? Як саме Росія вела експансію і захоплення українських земель? Які особливості сучасної війни та форми її ведення? Брошура «2014: початок російсько-української війни» — спроба дати лаконічні й комплексні відповіді на ці питання. Вона може стати настільною книгою для тих, хто прагне знайти витоки російсько-українського протистояння та з’ясувати історичний контекст нинішньої війни. Брошура є компактною, універсальною, до 70 сторінок. Тому її легко прочитати за кілька годин вдома чи навіть у транспорті.









На презентацію завітали гості з Києва — автори книги, співробітники УІНП Максим Майоров і Роман Кулик. «Брошуру видали торік державним коштом у рамках відзначення 5-річчя визволення від російських окупантів міст Донецької та Луганської областей — Маріуполя, Краматорську, Слов’янська, Лисичанська, Сєвєродонецька. Вперше брошуру представили у Сєвєродонецьку, де були бойові дії. У процесі роботи зібралось чимало різних матеріалів. І щоб вони не зникли. виникла ідея створити таку брошуру», — говорить Максим Майоров. Роман Кулик, ветеран російсько-української війни поінформував, що у брошурі майже сімдесят сторінок, до Полтави її презентували у Сєвєродонецьку, в Києві та Миколаєві. Видання можна завантажити в електронному вигляді на офіційному сайті УІНП.




Автори брошури Максим Майоров і Роман Кулик







«Ключовою метою цієї брошури було дати людям, які зацікавлені в розумінні причин російсько-української війни, дати універсальний інструмент для того, щоб люди могли дискутувати, переконувати людей, які не остаточно вражені російською пропагандою», — наголосив він. Для ще кращого розуміння ситуації Романи Кулик і Максим Майоров порекомендували присутнім переглянути фільми «Черкаси» та «Крим. Оточені зрадою».






Анна Шкоденко, десятикласниця каже: «Дуже часто ходжу до бібліотеки, мене надзвичайно приваблюють заходи — презентації книг різноманітні. Я просто намагаюся бути якось у струмені, щоб стежити за всім, що відбувається навколо. Й мене дуже сильно приваблює тема історії України, тому послухати про новітню історію було б надзвичайно цікаво».



«Ми мали змогу отримати лаконічні й комплексні відповіді на ці питання. Автори книги Роман Кулик і Максим Майоров зробили її максимально доступною для читачів та не перевантаженою зайвими деталями, подаючи лише основну інформацію. І все для того, аби українське суспільство мало правдиве розуміння російсько-української війни. Щоб достукатися до сердець і до розуму українців, автори озброїлися холодними фактами, зробили зручні схеми, таблиці, малюнки, аби в історії нашого народу не повторилися ці трагічні події. Людство має винести з них урок, а не наступати на ті ж граблі. Якщо говорити про російсько-українські війни, то ми повинні розуміти, що вони беруть початок не в 2014 році, а ще з часів гетьмана Виговського, коли він разом з Кримським ханством давав відсіч Московському царству. І нападати на Україну — це вже традиція Росії. Автори зробили надзвичайну корисну працю, систематизувавши всі події та дати», — так поділилася враженнями і розповіла про свою участь у презентації в соціальній мережі Фейсбук Д. Старостіна, учениця групи ОІФ-32. Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І.П. Котляревського.






Серед учасників презентації і ветеран російсько-української війни (полк «Азов»), депутат міської ради Юліан Матвійчук. «У час інформаційної гібридної війни такі проєкти є надзвичайно важливими, адже ми маємо бути з ясністю і повним усвідомленням того, хто є наш ворог і з ким ми воюємо. Особливо наша сучасна молодь, яка була ще досить юною і, можливо, десь не повною мірою розуміла, що трапилося в Криму та в країні», — наголосив у своїй промові пан Юліан.







Олег Пустовгар і Юліан Матвійчук


Юлія Крамарєва

Співорганізаторка презентації, бібліотекарка Юлія Крамарєва розповіла, що на захід прийшли майже вісімдесят слухачів: «Це люди, які прийшли за оголошенням, тобто ті, яких цікавить ця тема. Це студенти та учні полтавських навчальних закладів. Багато є представників різних аудиторій». Співорганізатор презентації, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар запросив присутніх на заходи УІНП в Полтаві до Дня добровольця. 24 березня — лекцію про 100-річчя першого зимового походу армії УНР о 18-й годині у ГО «Нова Полтава» прочитає співробітник УІНП Павло Подобєд, а 25 березня у Свято-Успенському кафедральному соборі відбудеться презентація книги УІНП «Капелани. На службі Богу і Україні».


Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?