14 березня в Україні своє професійне свято відзначають землевпорядники. Це фахівці, які займаються розробкою генеральних планів, опікуються питаннями поділу територій, управляють земельними ресурсами й досконало знають галузеве законодавство. У Щербанівській ОТГ пишаються досвідченими спеціалістами, які працюють на благо громади.
Після створення Щербанівської ОТГ у комунальну власність громади перейшли землі, які потрібно інвентаризувати та впорядкувати. Для цього при виконавчому комітеті Щербанівської сільради створили відділ містобудування, земельних ресурсів і природокористування. Його очолює Андрій Закора.
— Уже закінчили виготовлення генеральних планів Щербанів і Шмиглів. Збільшили територію цих сіл і внесли зміни у публічну кадастрову карту. Продовжуємо працювати над документами по Нижніх Млинах, Горі. На черзі — Горбанівка та Розсошенці, а потім Великий Тростянець і Буланово, — розповідає начальник відділу.
Робота відділу направлена на розвиток території для комфортного життя. Без генерального плану ніхто з мешканців не може отримати чи приватизувати земельну ділянку. Неможливо провести добудову, реконструкцію чи будівництво в цілому.
Також архітектор виконавчого комітету наглядає за будівництвом об’єктів, які з нетерпінням чекають жителі громади. Цьогоріч заплановано ввести в експлуатацію амбулаторію в Розсошенцях. Інший масштабний проєкт — сучасний басейн, зведення якого співфінансують держава і сільрада.
— Кілька днів тому відвідав будівельний майданчик. Пересвідчився, що роботи проводяться в належному темпі. Майстри працюють повним ходом. Якщо не буде збоїв, то плануємо цього року ввести басейн в експлуатацію, — зазначає Андрій Закора.
У Щербанівській ОТГ слідкують і за якісним використанням земель. Інвентаризацію ділянок, надання та затвердження технічної документації землеустрою, укладання договорів оренди проводить землевпорядник. Уже 25 років цим займається спеціаліст виконавчого комітету Ірина Лисенко.
— Постійно спілкуюся з жителями громади. Звертаються зі спірними питаннями: інколи люди не можуть знайти спільної мови через межі землі або просто не знають, де саме закінчується їхня ділянка. Коли виникають такі ситуації, виїжджаємо на місце та допомагаємо сусідам розібратися, — ділиться землевпорядниця.
Робота відділу важлива для сільськогосподарських підприємств Щербанівської ОТГ. Для створення нових селянських і фермерських господарств, зайнятості громадян їм у користування надають земельні ділянки.
— Передаючи землю в комерційне користування, отримуємо нові надходження до бюджету. Постійно працюємо над залученням виробництв на територію ОТГ, — підкреслює Ірина Лисенко.
Відділ містобудування земельних ресурсів і природокористування відповідає за ефективне управління ресурсами. Правильне використання земельних фондів — запорука розвитку й процвітання громади.
Пресслужба Щербанівської ОТГ