Озеро Сіху у китайському місті Ханчжоу — головна туристична пам’ятка та місце для відпочинку. Затишну та красиву набережну озера можна хоча б віддалено відтворити у Прирічковому парку Полтави
3 роки тому автори YouTube-каналу «Liberty Bell» розмістили відео про стан Прирічкового парку у Полтаві. Автори відео вважали, що слово «парк» існує лише на папері, бо там можна побачити лише смітник і місце для проживання «бомжів».
Вже на каналі «HelloChinese» автор показав набережну на паркову зону озера Сіху, що у китайському місті Ханчжоу, яку у 2011 році було включено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Китайські майстри ландшафтного дизайну створили затишну і красиву зону для відпочинку. На берегах озера — прості дерев’яні доріжки для відвідувачів, пагоди, квіти, луки.
Все це порівнюється із Прирічковим парком, у якому за 3 роки від дня попереднього відео нічого не змінилося. Хіба що традиційно і щовесни активісти та політики проводять прибирання берегів Ворскли.
Чи можна було китайський приклад хоча б віддалено відтворити у Полтаві?
Реалізації будь-якої ідеї у Полтаві, на нашу скромну думку, заважає надмірна політизація процесів у міськраді. Квотний принцип у коаліції тримається на взаємних поступках. І якщо якась політична сила пропонує реалізацію будь-якого проекту, то повинна бути готовою до того, що інші учасники коаліції виставлять їй за це певні умови. Можливо, зависокі.
А ось фінансова складова не є визначною, як це може здатися на перший погляд. Справа не в коштах. Практика показує, що якщо коаліція погоджує певну суму на реалізацію того чи іншого проекту, то реалізація може застопоритися на стадії проектування та внесення коригувань до проекту. Без, власне, стадії реалізації. Приклад — реконструкція вул. Соборності.
А поки Прирічковий парк слугує не тільки житлом для згаданих безхатченків, а й, як це не прикро, є місцем для самогубств.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»