Авторизация

Вісті з Полтави - Реставрацію даху будівлі Кадетського корпусу попередньо оцінили у 39 млн грн


Вісті з Полтави - Реставрацію даху будівлі Кадетського корпусу попередньо оцінили у 39 млн грн

Будівля Кадетського корпусу | Фото: Олександр Балковий, instagram.com/p/BuCTVUnh3IZ/

Теруправління ДСА за 1,2 млн грн замовило проект на протиаварійні роботи в будівлі Кадетського корпусу. В першу чергу зроблять проект даху, орієнтовний кошторис якого оцінили у 39 мільйонів гривень


Після передачі будівлі Кадетського корпусу у власність Державної судової адміністрації, її поступово готують до реконструкції, щоби в майбутньому в ній розмістити Будинок правосуддя. Минулого навколо історичної пам’ятки вже встановили паркан, організували охорону та прибрали територію.



28 лютого Теруправління ДСА в Полтавській області замовило у ТОВ «Промагропроект» проект протиаварійних робіт. За 1,2 млн грн підприємство має виготовити проект укріплення будівлі.



Реконструкція історичної будівлі проходить у декілька етапів. Розповімо про це докладніше.



Перший етап — реставраційне завдання



Спочатку проводяться попередні дослідження будівлі. У грудні 2019 року Теруправління ДСА замовило у ТОВ «Промагропроект» попередній проект за 200 тисяч.



— ДБН передбачає склад документації на реставрацію об’єкта. Нульовий етап — це блок попередніх досліджень. Первісне ознайомлення з пам’яткою: схема будинку, фотофіксація, визначення технічного стану, рівень складності робіт та втрат пам’ятки, схеми де потрібно встановлювати зондажі й шурфи та інше. На базі всіх цих документів складається програма науково-дослідних робіт пам’ятки, реставраційне завдання. Маючи ці документи, проектувальник виготовляє проектну документацію, — пояснила член робочої групи реставрації Кадетського корпусу, архітектор Оксана Білявська.



Другий етап — протиаварійні роботи



Реконструкція — довготривалий процес, тому перед початком робіт будівлю потрібно укріпити. Почнуть з даху.



— Через те, що дах перебуває в аварійному стані, прийнято рішення виконувати першочергово проектування протиаварійних робіт. Потрібно зробити дах, щоби будівлю законсервувати, забезпечити від подальшого руйнування. Це буде не тимчасова конструкція, а стаціонарна. Для того, щоби не робити подвійну роботу. Запроектований купол, той що був зруйнований, — говорить Оксана Білявська.



Проект протиаварійних робіт — це комплексна робота. Проектанти проведуть низку досліджень: опорну спроможність стін, стан фундаменту, наскільки вони витримають нові навантаження. Де потрібно укріпити стіни, відновити декор. Однак вже замовлені робочі креслення стосуються саме даху.









У договорі з ТОВ «Промагропроект» міститься зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва на суму 39 млн 345,5 тис. грн. Цю суму обрахували проектувальники.



— Це орієнтовний кошторис, який передбачається проектувальниками для виконання будівельних робіт, — говорить Оксана Білявська. — Остаточний кошторис буде, коли виконають проектно-кошторисну документацію. Це орієнтир, який показує, які цифри можуть фігурувати.



За прогнозами архітекторів, виготовлення проекту протиаварійних робіт триватиме 8-9 місяців. Більш оптимістичним є прогноз заступника начальника теруправління ДСА України в Полтавській області Віталій Федько. Він розраховує, що на виготовлення проекту даху піде 2-3 місяці, і уже в цьому році покрівлю почнуть робити.



Всі кроки повинні бути погоджені з Міністерство культури, молоді та спорту України. Тому темпи гальмує бюрократична машина міністерства. Однак вона необхідна, щоб не було порушень закону. Наприклад, погодження реставраційного завдання відбувалося з грудня по лютий.









— Будуть проведені аварійні дослідження. Не знаємо, що там виявимо. Важко говорити про час. В якому стані фундамент, в якому стані стіни й конструкції... Якщо виявлять якісь складні обставини, то ускладнюється документація й ускладнюється будівництво. Поки йтимуть будівельні роботи даху, паралельно організація виконає наступний блок реставраційних робіт. Вони будуть стосуватися фасаду та внутрішнього оздоблення, інженерних комунікацій, — розповіла Оксана Білявська.



Всього, за підрахунками архітекторів, вартість розробки комплексного проекту реставрації будівлі Кадетського корпусу коливається у межах 23-28 мільйонів грн.



Третій етап — це безпосередньо сама реставрація. Однак про неї ще зарано говорити.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка