Полтавський районний суд повністю виправдав колишню керівницю «Полтавафарм» Наталію Стецюк, яку підозрювали у привласненні грошових коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем
10 лютого Полтавський районний суд виніс другий виправдувальний вирок колишній керівниці «Полтавафарм» Наталії Стецюк, яка виписала собі премій на 400 тис. грн. Жінку підозрювали у привласненні грошових коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, але колегія суддів прийшла до висновку, що сторона обвинувачення не довела провину Наталії Стецюк в інкримінованому злочині.
У липні 2015 року перевірка Держфінінспекції встановила, що Наталія Стецюк виписала собі премій на 400 тис. грн. 1 лютого 2016 року працівники Управління захисту економіки Головного управління Нацполіції в Полтавській області повідомили, що вручили підозру у корупції директору комунального підприємства «Полтавафарм». Жінку підозрювали у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України ) та у зловживанні владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Щодо останнього звинувачення, то рішенням суду першої інстанції Наталію Стецюк виправдали у травні 2019 року.
Відповідно обвинувального акту, екс-керівниця комунального підприємства виписувала собі премії з початку 2012 року і до вересня 2014 року щомісяця. Найбільші суми склали більше 21 тис. грн — у жовтні 2012 року та у грудні 2013 року. Крім того, Наталія Стецюк виписувала собі відпустки та матеріальну допомогу.
Загалом вона отримала:
Всього: 399 тисяч 318 грн.
По справі давали свідчення:
Ніхто з них проти Стецюк не свідчив — жоден не підтвердив, що екс-директор, виписувала сама собі премії та могла порушити закон.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена Наталія Стецюк провину не визнала. Вона пояснила, що будучи на посаді директора ПОКП «Полтавафарм» чітко дотримувалася встановленої процедури нарахування та виплати премій, матеріальних допомог, у відповідності до внутрішніх документів підприємства та інших нормативно-правих актів. Стецюк пояснила, що на підприємстві є окремі підрозділи, кожен з яких виконує свої функції.
Крім того накази про преміювання готувалися бухгалтером по зарплаті, на підставі протоколів профспілки Підприємства — відсоткові ставки премій та матеріальних допомог були на рівні з усіма працівниками, пропорційно співвідносились до розміру посадового окладу.
Стецюк зазначила, що нарахування вищезгаданих виплат не входить в коло її обов’язків, для цього є бухгалтерія і головний бухгалтер підприємства. Крім того, всі премії на підприємстві, враховуючи і її особисто візувалися профспілковим комітетом.
Враховуючи всі вищезгадані обставини, колегія суддів у складі головуючого Ігоря Кіндяка та суддів Оксани Гальченко та Анатолія Потетія прийшла до висновку, що сторона обвинувачення не надала жодного належного доказу на підтвердження факту неправомірності видачі наказів та виплати премій та матеріальної допомоги у період роботи 2012-2014 років у розмірі 399 тис. 318 грн, як такого, що спричинило ПОКП «Полтавафарм» матеріальну шкоду у великих розмірах.
Тому Наталію Стецюк визнали невинуватою та виправдали її за недоведеністю наявності у її діях складу кримінального правопорушення.
Нагадаємо, посада керівника ПОКП «Полтавафарм» вже тривалий час є вакантною. В грудні для обрання нового керівника в конкурсної комісії не вистачило одного голосу. 2 березня Олександр Біленький підписав розпорядження про проведення повторного конкурсного відбору.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»