Засідання міських і обласних сесій призначаються в один день. Депутати міської ради вважають, що депутати обласної ради роблять це навмисно
28 грудня відбулася 30-та сесія Полтавської міської ради. І в той же самий день відбулося засідання 31-ї сесії Полтавської обласної ради. Такі сесійні «накладки» не досить зручні для журналістів, громадян і самих депутатів. Доводиться розриватися на два «фронти».
Однозначно важко сказати, хто за ким із органів місцевого самоврядування повторює, бо навіть розпорядження про скликання сесії Олександр Шамота та Олександр Біленький видали в один день — 18 лютого.
Тенденція проводити дві сесії в один день з’явилася давно, але останнім часом такі випадки стали регулярними. З кінця 2019 року сесії призначалися в один день три рази поспіль, без врахування останньої позачергової сесії облради:
Така ситуація викликала невдоволення у депутатів Полтавської міської ради. Так, Олег Бєлоножко під час свого виступу на сесії заявив:
— Мене раніше сильно веселила, а потім прикро дивувала ситуація, коли сесія обласної ради по даті й часу визначається після того, як відома дата проведення сесії міськради. Я розумію, всі ми розуміємо, для чого все це робиться. Сьогодні я хотів виступати там із трибуни, щоб закликати тих народних «обібрінців» зробити одну вагому для нашого міста річ. Але фізично я повинен знаходитися тут. Тому я звертаюся до вас. Дуже образливо коли на нашій профільній комісії приходить керівництво «Полтававодоканалу», «Полтаватеплоенерго» з одним єдиним проханням — дайте нам кошти, або заберіть нас до міста. Це стратегічні підприємства, які забезпечують життєдіяльність Полтави. Ця історія продовжується не один десяток років. Стан колекторів жахливий, але ця проблема замовчується. Хтось гріється на цих підприємствах, поки каденція є. 12,5 мільйонів гривень ПДФО вони сплатили не в бюджет Полтави, а в бюджет Решетилівки. Ми з вами не можемо впливати на те, щоби ремонтувати колектори. Ми сидимо на бомбі. Ми не можемо впливати на тарифи для населення Полтави. Тому я прошу звернутися до депутатів обласної ради, щоби вони нарешті під кінець своєї каденції, багато з них політичні трупи, щось добре зроблять для міста Полтави.
Після сесії Олег Бєлоножко додав:
— Ми прозоро спілкуємося. Надаємо право громадськості з початку сесії, всі нас чують, бачать, всі висловилися. У них починаються ремонти сесійних зал, мандрування по всій області, щоби громадськість за ними не встигала. Всі ці хитрощі лежать на поверхні. А результатом цього є відсутність політичного діалогу між обласною радою і міською. Від цього тільки страждають містяни Полтави. Я прошу Олександра Сергійовича, щоб ми цей діалог налагодили. Якщо ні, то вони отримають від нас бій, бо вони у багатьох питаннях від нас також залежать. Ми знаємо їх слабкі точки.
Секретар міськради Олександр Шамота у свою чергу відповів, чому сесії призначаються в один день:
— Ми збираємо погоджувальну нараду, на ній збираються голови фракцій і пропонується дата засідання сесії. Як це відбувається в області, мені важко сказати.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»