Господарський суд Полтавської області ухвалив знести сауну на вулиці Миру, 12, на яку не було дозвільних документів
Згідно із даними судового реєстру, у 2002 році закрите акціонерне товариство «Турист» уклало договір з ФОП Купріс Тамарою Іванівною на продаж нежитлових будівель площею 230 м² за адресою вул. Миру, 12. Підприємниця захопила більше землі, ніж було передбачено: комунальну ділянку площею 828 м² з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту.
На ділянці без документів Купріс побудувала лазню. За результатами численних перевірок були встановлені наступні порушення:
За результатами проведеної перевірки державний інспектор склав протокол про адміністративне правопорушення. Підприємницю зобов’язали звільнити ділянку або оформити право користування. Вона цього не зробила. Прокуратура подала до суду.
Влітку 2017 року Господарський суд Полтавської області вирішив звільнити земельну ділянку площею 828 м² та знести сауну. Також підприємниця мала заплатити 16 тисяч грн штрафу.
Цікаво, що Тамара Купріс не оскаржувала це рішення в апеляційному суді, але і не знесла сауну. Державний виконавець Станіслав Жмурка, який займався цією справою, у 2018 році виніс постанову про закриття провадження, яку затвердив суд. У 2019 році прокуратура оскаржила ухвалу про закриття виконавчого провадження, а дії Жмурка визнали неправомірними.
В грудні 2019 року полтавська прокуратура подала до суду заяву про зміну способу виконання рішення суду. Вона хотіла не знести сауну, а залишити її та передати у державну власність. Господарський суд Полтавської області відхилив це прохання й ухвалив все ж таки знесення будівлі. Ухвала суду набрала законної сили з моменту її оголошення.
Звернемо увагу на те, що Тамара Купріс — дочка Марії Купріс, яка працювала помічником нардепа Сергія Капліна. Можливо, знайомство підприємниці із нардепом пояснює тимчасове «затишшя» в діях правоохоронців і судових виконавців.
Схожа історія — з альтанками поблизу дамби у Нижніх Млинах. Підприємець Максим Захожай має дозвіл на землю площею 700 м² для ведення сільського господарства. А в результаті розбудувався альтанками на площі 2157 м², захопивши прибережно-захисну смугу Ворскли.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»